Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online
R E K L A M AB1 - Ubojnia Gola

100 tysięcy na zakup nowego samochodu dla straży miejskiej

› Społeczeństwo 7 dni temu    24.03.2020
Agata Fajczyk
komentarzy 16 ocen 7 / 100%
A A A
 fot. fotomontaż Z. Pacanowski

Służbowy samochód Straży Miejskiej w Gostyniu zepsuł się na przełomie lutego i marca. Został zregenerowany i funkcjonariusze go użytkują. Nikt nie wie, jak długo będzie „na chodzie”. Gostyńscy radni na zakup nowego auta przeznaczyli 100 tys. zł.

Straż Miejska użytkuje pojazd od 9 lat. Aktualnie ma on przebieg blisko 300 tys. km bez żadnego jak dotąd kapitalnego remontu - PISALIŚMY O TYM TUTAJ.
 

- Samochód na tę chwilę został zregenerowany i jest użytkowany przez strażników. Jednak nikt nie wie jak długo samochód będzie "na chodzie". Praca strażnika miejskiego bez służbowego auta jest bardzo utrudniona, choćby przez spory teren jaki zajmuje gmina, a interwencje często dotyczą także terenów wiejskich - wyjaśnia Rafał Pędziwiatr, komendant gostyńskiej straży miejskiej.

Auto jest po remoncie, ale jest bardzo wyeksploatowane i straż miejska za chwilę może je stracić. Przed tym problemem stanął gostyński samorząd. W tegorocznym budżecie gminy Gostyń nie było środków finansowych na zakup nowego samochodu.

- Nie planowaliśmy żadnych większych inwestycji dotyczących samochodu dla straży miejskiej. Plany planami, a sprzęt się psuje. Analizujemy teraz kilka scenariuszy od naprawy po zakup samochodu. Kalkulujemy koszty, sprawdzamy możliwości budżetowe, no i przede wszystkim rozmawiamy z radnymi, bo to oni ostatecznie decydują o zmianach w budżecie - powiedział dwa tygodnie temu Jerzy Kulak burmistrz Gostynia.

Na sesji nadzwyczajnej gostyńskiej rady miejskiej, która odbyła się 19 marca, w uchwale, dotyczącej zmian w budżecie zaproponowano radnym przekazanie 100 tys. zł. na zakup nowego samochodu służbowego dla gostyńskich strażników. Nie było sprzeciwów przy podejmowaniu uchwały, radni zabezpieczyli te środki.

Jednak z uwagi na sytuację w kraju, ale także na świecie, w kontekście rozszerzającej się pandemii koronawirusa, zakup samochodu został wstrzymany.

- W tej chwili są ważniejsze kwestie niż decydowanie o tym jaki samochód czy z jakim wyposażeniem kupić. Kiedy sytuacja w kraju i Europie wróci do normy, wtedy pewnie wrócimy z burmistrzem do tematu - wyjaśnia komendant.
 

W gostyńskiej komendzie zatrudnionych jest łącznie 6 funkcjonariuszy. Straż miejska posiada jeden samochód.

- O zakupie nowego mówimy tylko ze względu na stan techniczny obecnego pojazdu. Po ewentualnym zakupie w straży będzie tylko jeden samochód służbowy - dodaje Rafał Pędziwiatr.

e-wydanie gazety Życie Gostynia

+ 7 głosów: 7 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (18)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ adio
5 dni temu ocena: 25%  18
Mądrości, ach mądrości - a wszyscy mają wywalone na te wasze komentarze. Mają jeździć jak najwięcej, nakładać mandaty na śmieciarzy, łapać kopcących czy się podoba czy nie. Co najwyżej można pośmiać się z was, że tracicie własny czas na komentarze które każdy ma w ... poważaniu
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Do adio
2 dni temu ocena: 100%  17
Ty chyba adio jesteś jednym co ujeżdżają to auto.
~ Wass
3 dni temu ocena: 100%  16
No ty widocznie też tracisz skoro tu jesteś.
~ Bolek
5 dni temu ocena: 100%  15
Ta informacja pokazała prawdę. 300tyś w 9 lat to ponad 30tyś rocznie. To ja się pytam czy oni prowadzą firmę transportową? Jak się nawet do sklepu po pączki jeździ autem to później takie są efekty. Przydałoby się trochę przewietrzyć i pospacerować. Kondycja by się poprawiła, brzuszek zmalał i auto dłużej posłużyło
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Rower
5 dni temu ocena: 100%  14
Rowery im kupić będzie taniej mały rewir mają do kotroli
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Janek
7 dni temu ocena: 100%  13
Pozostałe jednostki podlegające pod burmistrza typu zgkim, osir,czy hutnik jeżdżą zlomami i jakoś się kula a straż 9 letnie auto i będą mieć nowe.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Smog
7 dni temu ocena: 18%  12
Mają walczyć ze smogiem czy nie mają? Pieszo to nie powalczą. Jestem jak najbardziej ZA. Mogą i mieć dwa samochody. Byle jak najwiecej kontroli u syfiarzy!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Julek
6 dni temu ocena: 100%  11
Gb nie osmieszaj się. To że komuś auto nawali to nie znaczy że zaraz trzeba kupować nowe
~ Do GB
6 dni temu ocena: 100%  10
No jasne muszą się przemieszczać nowym tym bardziej że stare naprawione. Lepiej te pieniądze na walkę z koronawirusem przeznaczyć a nie na nowe auto.
~ Gb
7 dni temu ocena: 0%  9
Jasne pójdą do Ziolkowa pieszo. A potem przejdą się na Stankowo :) 25 km :)
~ Fi
7 dni temu ocena: 100%  8
Żeby walczyć ze smogiem nie trzeba nowego auta.
~ Pik
7 dni temu ocena: 83%  7
No chyba nie czas na nowe auto dla SM
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Obecny
7 dni temu ocena: 100%  6
9 lat i 300 tyś. To dużo. Masakra. Remont zrobić i musi jechać dalej. Ja mam skodę dużo starsza prawie 500 tyś.i śmiga. Podobno gmina taka biedna jest. A tu auto kupują. Nie rozumiem burmistrza w ogóle.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Władek
7 dni temu ocena: 100%  5
Za 100 tys to zrobiliby kilka razy kapitalny remont. Nie rozumiem dlaczego zaraz zrzuta na nowy. Marnotrawstwo pieniędzy. Jak byłby przeprowadzony tylko remont bez zapewnienia że będzie nowe auto to szanowali by to co mają.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Nunus
7 dni temu ocena: 100%  4
Nic dziwnego że zajechali. 300tys po mieście. W innych miastach śmigają rowerami i przynajmniej wyglądają lepiej. Sport to zdrowie
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Strażak Sam
7 dni temu ocena: 88%  3
Rowery im dac. Na lato mogli by schudnac
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Sklepowo
7 dni temu ocena: 86%  2
Ja tam nie hejtuje ale oni wszyscy sa zapasieni od jazdy tym autem
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ fak
7 dni temu ocena: 100%  1
w Krotoszynie 12
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji