Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online
R E K L A M AB1 - MAT-BRUK

16-latka z realnymi szansami na medal mistrzostw Europy

› Sport i rekreacja ponad rok temu    12.03.2019
Bogdan Bujak
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Krobia. Ada Borowczyk podczas przygotowań do startu w mistrzostwach Starego Kontynentu w CzechachKrobia. Ada Borowczyk podczas przygotowań do startu w mistrzostwach Starego Kontynentu w Czechach fot. Fotomontaż - Bogdan Bujak, Maciej Mostowy

Adrianna Borowczyk z klub Sportatut Krobia otrzymała powołanie na Mistrzostwa Europy w Trójboju Siłowym w Pilźnie (28 kwietnia - 4 maja). 16-letnia zawodniczka znalazła się pośród najlepszych polskich siłaczy i siłaczek, dzięki wynikom osiągniętym na zeszłorocznych Mistrzostwach Polskich Juniorów, Seniorów i Seniorek w Trójboju Siłowym w Warszawie.

Selekcjoner reprezentacji Polski Arkadiusz Znojek nie ukrywa, że tegoroczne mistrzostwa Starego Kontynentu mają być dla Ady Borowczyk przede wszystkim „przetarciem się i zdobyciem ogłady na międzynarodowych pomostach”. Będzie to bardzo ważne w kontekście startów w przyszłych latach i walki o wyższe cele. Ale patrząc na ostatnie rezultaty „robione” przez 16-latkę trener kadry nie wyklucza także walki o medale.

Tutaj na razie liczymy na brązowy, ale zobaczymy. Ja osobiście wiąże duże nadzieje z Adrianną Borowczyk ze względu na jej wiek. Bo zawodniczka ma 16 lat, więc jeszcze przez dwa lata będzie mogła startować w kategorii do subjuniorek – komentuje Arkadiusz Znojek.

Ada Borowczyk wystartuje w Czechach w jednej ze środkowych kategorii wagowych, do 57 kg juniorek młodszych do 18 lat. Jej szanse na podium będą zależeć w dużej mierze, kto finalnie pojawi się na zawodach w Pilźnie i w jakiej będzie formie. Szczególnie groźne będą reprezentantki naszych wschodnich sąsiadów. Przy progresie zawodniczki Sportatut, dobrej dyspozycji dnia i odrobinie szczęścia realny „do ugryzienia” jest także drugi stopień podium. Natomiast poza zasięgiem jest krążek z najcenniejszego kruszcu.

Zdecydowaną faworytką jest Ukrainka Anastasja Antoniuk, która wynikiem trójboju - 420 kg spokojnie mogłaby konkurować w jeszcze wyższej kategorii - 63 kg (Ada w Warszawie w grudniu zeszłego roku osiągnęła 307 kg). Jeżeli reprezentantka Ukrainy nie popełni jakiegoś karygodnego błędu na podeście, przykładowo „pójdzie za wysoko” z ciężarami i spali podejścia, to jest ona nie do złapania.

W przypadku zawodników i zawodniczek do 18 lat przyrosty wyników są naturalne i bardzo duże na początku. Minie parę lat zanim Adrianna osiągnie stabilizację i trzeba będzie bardzo uważać z treningiem, z dużym natężenie, żeby uzyskać dobre rezultaty. Ona w tej chwili cały czas „idzie w górę”. Także kwestia jest w tej chwili taka, żeby nie przemęczać zawodniczki i zostawić jeszcze na przyszłość możliwość rozwojową – zdradza A. Znojek.

Grał jeden wójt. Były burmistrz też

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (3)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Mike
12 miesięcy temu 3
Za parę lat na stawy będzie narzekać głupota i tyle
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Xoxo
ponad rok temu ocena: 0%  2
Tragedia z niej
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Zawodnik
ponad rok temu ocena: 100%  1
Szacun za wyniki bo są duże jak na ten wiek 16 lat i twoja kategorie do 57 kg . Za ciężka pracę bo wiem jakie to treningi . Powodzenia i życzę dużo mocy i mało stresu i sukcesu. Pozdrawiam
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji