Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online
R E K L A M AB1 - MAT-BRUK

2 tysiące złotych za dzierżawę ziemi

› Rolnictwo ponad rok temu    6.05.2016
Anetta Przespolewska
komentarzy 10 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. fotolia.com

Tyle musi wyłożyć rolnik za hektar, chcąc wydzierżawić grunty z zasobów Agencji Nieruchomości Rolnych.

Nowe przepisy mają ułatwić gospodarzom indywidualnym dzierżawę. Czy rzeczywiście tak jest? Od czego uzależniona jest cena dzierżawy?

Przeczytaj na www.wiescirolnicze.pl

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (10)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Corka rolnika
ponad rok temu ocena: 50%  10
Ciekawa jestem czy gminnik gdyby zakochał się w dziewczynie ze wsi to został by gospodarzem czy od razu uciekal do miasta. Bo mam kolezanki z Krotoszyna co mogą byc na gospodarce ale kazda od razu ucieka bo chcą wolne niedziele, wczasy, perfumy, weekendy i inne glupoty
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ gminnik
ponad rok temu 9
Na twoje pytane nie ma odpowiedzi, ponieważ jest ono bezprzedmiotowe. Mi, jako miastowemu, prawo zabrania kupowania ziemi rolnej. Rolnik, jeśli zechce, może przenieść się do miasta i założyć działalność pod tytułem "szewc", a ja nie mogę przenieść ię na wieś i założyć nieozusowanej działalności "rolnik". Czy mam użyć pisma obrazkowego, abyś rolniku to zrozumiał?
~ Pochodze ze wsi
ponad rok temu 8
Nie odpowiedziales na pytanie. Zreszta normalny chlop nie wie ze miastu rozchodz sie tak o to ze maja wysokie emerytury i zaklady placa za nich wysokie skladki Ziemie moze kupic tylko dla mieszczanina szkola rolnicza jest trudna zeby ja skończy a po drugie przeprowadzka na wies gdzie same gospodarstwa dla niego nie do pomyślenia. Zreszta nie pojmuje czemu krus moze byc w Niemczech, Francji a w Polsce nie to będą za kilka lat tylko wielkie famy w ktorych szpikuja antybiotykam -tego chcecie?
~ gminnik
ponad rok temu ocena: 50%  7
Na tym polega wolność. Że każdy ma prawo czmychnąć ze wsi, lub wynieść się na wieś. Niestety nie mogę przepisać się do warstwy chłopskiej, bo ludziom z miasta nie wolno kupować ziemi rolnej. Za to chlopom jak najbardziej wolno przenieść się do miasta i mieć wolne niedziele za ZUS. Jakoś nie widzę rzeszy chętnych. Za to słyszę wieczne jęki, jak to źle na czworakach.
~ ze wsi
ponad rok temu ocena: 50%  6
ale to jest śmieszne,że wypominają mniejsze składki do zus tam dokładają 80 mld, czyli przedsiębiorcy powinni płacić po 1600 składki (pomijam to że dzieci rolników też pracują w mieście czyli pracują na emerytury dla ludzi z miasta, a wtedy do zus musieli by dokładać może 200 mld)) na miesiąc bo ich rodzice biorą wysokie emerytury. A każdy dobrze wie że na wsi są ludzie nauczeni roboty i zazwyczaj pracują do śmierci, a jak w mieście chcą odpoczywać to za to płacą wysokie składki
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ gminnik
ponad rok temu 5
Ok. Proponuję deal. Każdy płaci za siebie 1100 (jak na ZUS), albo 100 (jak w KRUS). I potem każdy dostaje równą emeryturę. Idziesz na to rolniku?
~ wio
ponad rok temu ocena: 67%  4
11000 zł i pracujesz jeden wyciągnie miesięcznie na czysto 2000 zł inny 5000 zł a rolnik aby wyciągnął 2000 zł na czysto musiałby wydzierżawić tych hektarów około 30 to daje nam koszt dzierżawy 60000 zł
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ gminnik
ponad rok temu ocena: 50%  3
11 000 rocznie. Tyle musi zapłacić panstwu ktoś, kto chce w ogóle pracować.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ lol
ponad rok temu ocena: 33%  2
Do "córka rolnika" wy jesteście chorzy naprawdę chorzy. ciągle pierdolicie te swoje farmazony, a ty co jesz od polskiego rolnika kupując w markecie, odzież jaką kupujesz polską czy cię stary do galerii wozi. Jesteście największymi hipokrytami. A wy nieroby macie krus i emerytury wypłacane z naszych składek.
~ córka rolnika
ponad rok temu ocena: 75%  1
to niech na wsi pracuje, ciekawe czy rok by wytrzymał, bez urlopu, l4, i oddaje mleko za złotówkę żeby w mieście mieli co jeść