Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Fines
R E K L A M AB1 - Ubojnia Gola

300 pączków, 150 kawałków pizzy i uśmiechy na twarzach dzieci

› Sport i rekreacja 5 miesięcy temu    29.06.2019
Bogdan Bujak
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Gostyń. Włodzimierz Zaremba przyjechał w z kilkunastoma gołębiami, które dzieci mogły wziąć do ręki, pogłaskać i wypuścićGostyń. Włodzimierz Zaremba przyjechał w z kilkunastoma gołębiami, które dzieci mogły wziąć do ręki, pogłaskać i wypuścić fot. Bogdan Bujak

Po raz drugi mieszkańcy osiedla Konstytucji 3 Maja w Gostyniu zorganizowali festyn charytatywny dla dzieci niepełnosprawnych zamieszkujących na tym terenie.

- Mam nadzieję, że będzie w dalszych latach kontynuowany. Zbieramy za każdym razem dla innych dzieci. W ubiegłym roku zbieraliśmy na piątek dzieci i doszliśmy do wniosku, że to jest zbyt duże rozproszenie środków i podjęliśmy taką decyzję na radzie osiedla, że będziemy zbierać na dwójkę - tłumaczy Henryk Urbaniak, przewodniczący rady osiedla.

Tym razem zbiórka publiczna odbywała się dla Kuby Malińskiego, podopiecznego Fundacji „Słoneczko” oraz Zuzi Grzesiek, podopiecznej Fundacji „Matio”.

- Przyjęliśmy taką zasadę, że wybieramy dzieci zgodnie ze wskazówkami zegara. Rozpoczynaliśmy w zeszłym roku od bloku 32 i tak będziemy dalej iść. Hołdujemy zasadzie, że rodzice z tymi dziećmi winni wziąć udział w tym festynie charytatywnym - dodaje H. Urbaniak.

Aby ściągnąć jak największą liczbę uczestników przygotowano moc atrakcji. Mnóstwo stoisk kulinarnych serwujących wszystko: od indyka po wołowinę, podczas imprezy rozdano także 300 pączków i 150 kawałków pizzy. Były występy mażoretek, grupy Jumping Frog oraz sportowców ze Sporty Walki Gostyń. Na teren przy osiedlowych boiskach sportowych przyjechali również gostyńscy strażacy i policjanci. 

Najmłodsi mogli wziąć udział w rywalizacji na rowerowym torze przeszkód, skorzystać z dmuchanych zamków lub wypuścić gołębię należące do mistrza Polski w gołębiarstwie Włodzimierza Zaremby. Z kolei straż miejska zjawiła się, aby rejestrować jednoślady. Wszyscy, którzy przyszli, aby otworzyć serca dla Kuby i Zuzi mogli nabyć cegiełkę za 10 złotych. Finałowym akcentem imprezy był pokaz Fogo Unii Leszno, ale nie jak to żużlowy team nas przyzwyczaił na motocyklach, ale z... samolotu.

Czytaj również: niektórzy na bicie rekordu przynieśli ukulele

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
    dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
    Komentarze (0)

    Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

    dodaj komentarzbądź pierwszy!