Antyspam
R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Fines
R E K L A M AB1 - MAT-BRUK
R E K L A M A

300 zł dla każdego dziecka. Gdzie złożyć wniosek?

› Społeczeństwo 9 miesięcy temu    21.06.2018
Anna Twardowska
komentarzy 5 ocen 0 / 0%
A A A
Program Program "Dobry start" to nowy pomysł polskiego rządu fot. kolinko_tanya - Fotolia

Od 1 lipca można składać wnioski o wsparcie, wypłacane raz w roku wszystkim uczniom. Program „Dobry Start” to nowy pomysł polskiego rządu. Przewiduje 300 zł na wyprawkę dla każdego ucznia. Co ważne – nikt nie będzie zaglądał do portfela rodziców, czy opiekunów.

 

R E K L A M A

To kolejny element polityki prorodzinnej, w przypadku którego (w porównaniu do programu „Rodzina 500 plus”) dochód rodziny nie będzie miał znaczenia. Świadczenie przysługuje raz w roku na rozpoczynające rok szkolny dzieci do ukończenia przez nie 20. roku życia. Po darmowych podręcznikach i programie 500+, to kolejna dobra wiadomość dla rodzin wielodzietnych. - Kwota, którą trzeba wydać na zakup wyprawki dla jednego dziecka to około 500 zł. Cieszy mnie fakt, że od kilku lat podręczniki są bezpłatne. To one zawsze były najdroższe – mówi Iza z Gostynia, mama trójki dzieci. Zauważa, że na tym etapie, najwięcej wydaje na plecaki, piórniki i obuwie na W-F, bo każde dziecko ma swoje wymagania. 

- Dodatkowe 300 zł na każde z nich, jest bardzo dobrym pomysłem. Odciąży mój budżet, a i dzieci się cieszą, bo każde z nich już planuje, co może kupić za te pieniądze – stwierdza.

Aby otrzymać wsparcie, należy złożyć wniosek. I tu odpowiedzialność znów spada na ośrodki pomocy społecznej. Wnioski można składać od 1 lipca online przez stronę Ministerstwa Rodziny empatia.mrpips.gov.pl oraz przez bankowość elektroniczną, a od 1 sierpnia także drogą tradycyjną (papierową). 


Program „Dobry Start” jest kolejnym elementem prowadzonej przez rząd polityki rodzinnej. To 300 złotych jednorazowego wsparcia dla wszystkich uczniów rozpoczynających rok szkolny. Rodziny otrzymają świadczenie bez względu na dochód. Program obejmuje dzieci wychowujące się zarówno w rodzinach, jak i te przebywające w pieczy zastępczej.

__

Kto może otrzymać wsparcie?

Świadczenie dobry start przysługuje raz w roku na rozpoczynające rok szkolny dzieci do ukończenia przez nie 20. roku życia. Dzieci niepełnosprawne uczące się w szkole otrzymają je do ukończenia przez nie 24. roku życia.

Jak otrzymać świadczenie dobry start?

Aby otrzymać wsparcie, należy złożyć wniosek. Może to zrobić mama lub tata dziecka, opiekun prawny lub opiekun faktyczny dziecka, a w przypadku dzieci przebywających w pieczy zastępczej – rodzic zastępczy, osoba prowadząca rodzinny dom dziecka lub dyrektor placówki opiekuńczo-wychowawczej.

Gdzie złożyć wniosek?

Wnioski o świadczenie będą przyjmowane i realizowane przez te same instytucje, które realizują obecnie świadczenie wychowawcze w ramach programu „Rodzina 500+”. Chodzi tu o urząd miasta/gminy, ośrodek pomocy społecznej lub inną jednostkę organizacyjną (np. centrum świadczeń) właściwą dla miejsca zamieszkania rodzica ubiegającego się o wyprawkę na dziecko (w przypadku powiatów świadczenia będą realizowane przez powiatowe centra pomocy rodzinie).

Kiedy złożyć wniosek?

Wniosek – podobnie jak wnioski o świadczenie wychowawcze z programu „Rodzina 500+” – będzie można składać już od 1 lipca online przez stronę Ministerstwa Rodziny empatia.mrpips.gov.pl oraz przez bankowość elektroniczną. Od 1 sierpnia wnioski można złożyć także drogą tradycyjną (papierową). Wniosek należy złożyć do 30 listopada.

Kiedy rodzina otrzyma wsparcie?

W przypadku wniosków złożonych w lipcu i sierpniu, rodziny wyprawkę otrzymają nie później niż 30 września. W przypadku wniosków złożonych w kolejnych miesiącach gminy będą miały maksymalnie 2 miesiące od dnia złożenia wniosku na jego rozpatrzenie i wypłatę świadczenia. Złożenie wniosku o świadczenie dobry start w lipcu i sierpniu to gwarancja wypłaty świadczenia nie później niż do 30 września. Źródło: men.gov.pl

O temacie piszemy w bieżącym Życiu Gostynia.

Czytaj także o konkursach na dyrektorów dwóch gostyńskich szkół. Wszystko w rękach burmistrza.

300 zł dla każdego dziecka

Czy program "Dobry start" powinien mieć kryteria dochodowe, jak w przypadku "500+"?

ankieta dodana 21.06.2018, ilość wszystkich głosów: 404
Tak, zdecydowanie
90%
Nie, pieniądze powinno otrzymać każde dziecko
10%
Nie mam zdania
0%
R E K L A M A
R E K L A M A
+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (5)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Matka
9 miesięcy temu 5
Wyszczególnijcie, że przysługuje dopiero na dziecko, które idzie do 1-ej klasy. Bo dziecko rozpoczynające rok szkolny to może być każde nawet w żłobku :)
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ heh
9 miesięcy temu ocena: 100%  4
Rok szkolny w żłobku?Idźmy o krok dale i już może w łonie, dwa kroki jeszcze w plemniku
~ hihi
9 miesięcy temu 3
Mam 3 dzieci, 2 na studiach na 500+ się nie łapiemy, na rodzinne oczywiscie tez nigdy, jej dostane kasę za nic,zlożę wniosek 1 lipca
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Pani
9 miesięcy temu ocena: 0%  2
To jak to jest na rozpoczecie roku szkolnego to dlaczego rodzice maja czekac az do konca wrzesnia...szkola zaczyna sie 1 wrzesnia i dzieci juz musze byc przygotowane do szkoly...fakt jest 500+ ale niestety w wielu rodzinach te 300 pojdzie nie na szkole...sa tez rodziny dla ktorych to 300 zl to duzo i beda chcieli to przeznaczyc na wyposazenie dzieci...mysle ze powinno byc to wyplacane juz w sierpniu
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ gostynianka
9 miesięcy temu ocena: 0%  1
300zł Ale coś za coś..na zebraniu dla pierwszej klasy wychowawczyni powiedziała że dlatego że wchodzi ten program to za ćwiczenia będzie trzeba płacić..co do podręczników to raczej nie..więc zamiast 100zł będzie 300zł czyli 200 więcej A kosz ćwiczeń wyniesie więcej..I po co to??bez sensu
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
R E K L A M A
R E K L A M A
R E K L A M A