Antyspam
R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M AB1 - MAT-BRUK
R E K L A M A

500 tysięcy na podwyżki. Tego w gminie nie było od lat

› Społeczeństwo ponad rok temu    17.05.2017
Agata Fajczyk
komentarzy 0 ocen 7 / 43%
A A A
Gostyń. Konferencja prasowa, dotycząca nadwyżki budżetowej w gminie GostyńGostyń. Konferencja prasowa, dotycząca nadwyżki budżetowej w gminie Gostyń fot. A. Fajczyk

- Chcemy wpłynąć na to, aby w Gostyniu, w dłuższej perspektywie, zwiększyły się wynagrodzenia dla pracowników – powiedział Jerzy Kulak, burmistrz Gostynia, na konferencji prasowej, poświęconej rozdysponowaniu wolnych środków, jakie znalazły się w gostyńskim budżecie po rozliczeniu 2016 roku. - Ten rok będzie wyjątkowy, jeśli chodzi o wolne środki, ponieważ jest ich dużo. Zastanawialiśmy się, w jaki sposób wydać te pieniądze – zdradził gostyński włodarz. Do rozdysponowania z nadwyżki budżetowej gmina Gostyń ma 11 mln zł.

R E K L A M A

Na wzrost wynagrodzeń pracowników gminnych jednostek budżetowych (oprócz urzędu miejskiego) samorządowcy zamierzają przeznaczyć 500 000 zł. - To jest kwota, która spowoduje, że od lipca do końca roku 200 osób zatrudnionych w gminnych jednostkach budżetowych i być może większość nauczycieli będzie mogła liczyć na podwyżkę – powiedział burmistrz Kulak. Zapewnia, że będzie to wzrost wynagrodzenia, jakiego pracownicy nie mieli do lat. - Myślimy tutaj o osobach, które zarabiają mniej niż 3000 zł brutto miesięcznie – dodał. Podkreślił, że na wzrost pensji nie mogą liczyć szefowe jednostek, a także główne księgowe.

Kto konkretnie może liczyć na podwyżkę? Szczegóły wkrótce w „Życiu Gostynia”

R E K L A M A
+ 3 głosów: 7 (43%) 4 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarzbądź pierwszy!
R E K L A M A