Antyspam
R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Fines
R E K L A M AB1 - Ubojnia Gola
R E K L A M A

A to kubeł zniszczyli, a to za małą ilość worków zostawili. Skargi się posypały

› Społeczeństwo ponad rok temu    27.01.2018
Agata Fajczyk
komentarzy 7 ocen 0 / 0%
A A A
Lawina skarg na firmę odbierająca odpady komunalne w większości gmin powiatu gostyńskiegoLawina skarg na firmę odbierająca odpady komunalne w większości gmin powiatu gostyńskiego fot. A. Fajczyk

Na niekompetentnych pracowników spółki ZGO Nova z Jarocina, która od ponad roku odbiera z posesji odpady komunalne skarżą się mieszkańcy gminy Gostyń - ale nie tylko, bo sygnały docierają także Pogorzeli czy Krobi.

R E K L A M A

Coraz głośniejsze narzekania dotyczą kilku tematów: nieposzanowania kubłów na odpady, pozostawiania pojemników byle gdzie - na środku chodnika czy wjazdu do posesji, a nawet na granicy drogi z chodnikiem. Właściciele nieruchomości mówią też o niekulturalnym zachowaniu pracowników ZGO Nova Jarocin. Skargi na styczniowych sesjach rad gminy oficjalnie zaczęli przekazywać radni.

W Krobi na ten temat odezwał się Lech Bem, który jednocześnie jest dyrektorem miejscowego Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych. - Chodzi o to, że firma ta niszczy dosyć dużo kubłów na śmieci, urywają „wieczka”. U nas też zniszczyli kubeł w szkole. Po prostu robią to (odbierają śmieci - przyp. red) bardzo niechlujnie, niedobrze i wydaje mi się, że trzeba by było z nimi jakąś rozmowę odbyć (...) - mówił rajca.

Dlaczego prądu nie było kilka godzin w gminie Gostyń?

W Gostyniu, w kwestii nierzetelnej pracy jarocińskiej spółki przy odbieraniu odpadów, podczas ostatniego posiedzenia rady miejskiej odezwał się radny Jarosław Juskowiak. Przyznał, że o nieprawidłowym wykonywaniu usług mówi społeczność gminy i sam również się o tym przekonał. - Pozostawiają mniejsze ilości worków do selektywnej zbiórki odpadów na terenie gminy. Nie ukrywam, że jeśli wystawimy plastik w innym worku, nawet bez logo firmy, która je odbiera, to pracownicy z jarocińskiego zakładu nie wezmą takiego worka (...) - mówił radny z Gostynia. – Odpady są rozrzucane przy śmieciarce, a osoby, które zabierają odpady, pozostawiają bałagan na ulicy - dodał.

Jak było na spotkaniu Gminnej Spółki Wodnej w Krobi ? KLIK

Problem doskonale zna Eugeniusz Karpiński - przewodniczący Komunalnego Związku Gmin Regionu Leszczyńskiego, który jest zleceniodawcą usług związanych z gospodarką odpadami komunalnymi w większości gmin powiatu gostyńskiego. W temacie są też burmistrz Gostynia Jerzy Kulak oraz prezes ZGO Nova Jarocin Przemysław Franczak. Ten ostatni kaja się, obiecując: - Zrobimy wszystko ze swej strony, aby jakość naszych usług poprawić.

Jaki sposób na poprawienie usług ZGO Nova Jarocin znaleziono? Czy mieszkańcy będą zadowoleni? Czytaj w bieżącym „Życiu Gostynia”

R E K L A M A
R E K L A M A
+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (7)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ miezkaniec
ponad rok temu ocena: 100%  7
Dorzucę swoje 2 gorsze: 1. Raz zapomnieli/nie zauważyli kubła na poboczu i nie wywieźli, zadzwoniłem, poprosiłem miła Pani powiedziała że sprawdzi na monitoringu i następnego dnia kubeł był pusty 2. Uszkodzili kubeł, przyznaję był pełny i ciężki ale mimo wszystko, zadzwoniłem, zgłosiłem i po chyba 2 tygodniach wymienili na nowy... 3. Zabrakło worków, nie marudzę zostawią więcej, wywiozą za 2 tygodnie Wiem że wszystko można robić lepiej, czyściej, wydajniej ale bez urazy to w jaki sposób ludzie zostawiają worki, czy ładują do kubła niejednokrotnie pozostawia wiele do życzenia. Jedyna rzecz, której nie mogę zrozumieć to harmonogram pracy - 7;45 rano i Kunowo w kierunku Poznania - korek i pośpiech ale i tam potrafią zjechać na zatoczkę dla autobusów by rozładować tłok..
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Borsuk
ponad rok temu ocena: 100%  6
Mój kubeł też uszkodzili (popekany) ,a jak o ścianę pier...alną kubłem to tynk odpada. Pajace jeśli nie potrafią wykonywać dobrze swojej pracy to zwolnić i przyjąć inna ekipę.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Swoj
ponad rok temu ocena: 100%  5
Ta firma to TOTALNA porażka w goli leżą worki z plastykami od trzech tygodni nie ZABRANE
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Ja
ponad rok temu ocena: 80%  4
Prawda leżą !
~ Hhhh
ponad rok temu ocena: 71%  3
Popieram te komentarze nie raz zbieram smieci z chodnika kubel stoi na srodku przejscia lub we wjezdzie czasami nie zostawia worka na szklo biale i glosno narzekają na ilosc workow wystawionych przed dana posesja
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
R E K L A M A
~ hmm
ponad rok temu ocena: 78%  2
Poniedziałek wielkie śmietnisko na ulicach Pozegowa.Nie wiem o co chodzi? pierwsza warstwę śmieci z kubła wyrzucają a ulice?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Precz
ponad rok temu ocena: 75%  1
Dodam też że nie znają zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym i notorycznie jeżdżą środkiem drogi
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
R E K L A M A
R E K L A M A