Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M Aosobus
R E K L A M AB1 - Ubojnia Gola

Aktywni w Krobi już działają

› aktualności› wydarzenia ponad rok temu    19.05.2010
Redakcja
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
W szkoleniu, dotyczącym VII edycji programu „Działaj Lokalnie”, które odbyło się 11 maja, wzięło udział blisko 20 przedstawicieli organizacji pozarządowych oraz grup nieformalnych z teren gminy Krobia.

Spotkanie odbyło się w Pałacu Ślubów w Krobi, a poprowadził je Mirosław Sobkowiak - przedstawiciel Lokalnej Organizacji Grantowej - Stowarzyszenia „Dziecko” z Gostynia. Zebrani mogli nie tylko dowiedzieć się, jak prawidłowo przygotować wniosek do tegorocznej edycji konkursu, ale mieli też okazję zapoznać się z projektami zrealizowanymi w ubiegłorocznej edycji konkursu, oglądając film z dobrymi przykładami działań. Ostatnią część spotkania wypełniły indywidualne konsultacje przedstawicieli stowarzyszeń i grup nieformalnych z prowadzącym spotkanie. Chociaż tegoroczna edycja „Działaj Lokalnie” jest już VII z kolei, jednak na terenie powiatu gostyńskiego jest ona organizowana po raz trzeci. Dzięki konkursowym grantom, których maksymalna wysokość wynosi 6 tys. zł, na terenie gminy Krobia powstały już dwa place zabaw: w Chwałkowie i Pudliszkach, a także wytyczono trasy rowerowe i oznakowano gminne zabytki. Celem Programu jest przede wszystkim wspieranie ciekawych inicjatyw obywatelskich, a udział w konkursie mogą wziąć udział nie tylko organizacje pozarządowe, ale również nieformalne grupy mieszkańców, jeśli tylko mają ciekawy pomysł i chcieliby zrealizować konkretne działanie na rzecz lokalnej społeczności. Na stronie internetowej www.dzialajlokalnie.gostyn.pl. już niebawem pojawią się informacje, dotyczące naboru wniosków w VII edycji Programu.(AgFa)

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarzbądź pierwszy!