Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Fines
R E K L A M AB1 - MAT-BRUK

Archiwalne zdjęcia i mnóstwo nazwisk. Promocja najnowszej książki

› Społeczeństwo 6 miesięcy temu    14.05.2019
Anna Twardowska
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. Biblioteka w Pogorzeli

80 archiwalnych zdjęć, w tym wiele pochodzących z prywatnych zbiorów, 352 strony tekstu i blisko 800 mieszkańców gminy, którzy brali udział w I wojnie światowej.

 

To elementy tworzą najnowszą książkę Damiana Płowego „Pogorzelanie na frontach I wojny światowej”. W środę 8 maja odbyło się spotkanie z autorem. Wydarzenie odbyło się pod hasłem „Poznaj swoich przodków” i dotyczyło mało znanych faktów związanych z udziałem mieszkańców gminy Pogorzela w I wojnie światowej.

- Liczna frekwencja pokazała, że mieszkańcy naszej gminy żywo interesują się historią. Autor książki zaprezentował nie tylko wyniki swojej długoletniej pracy, ale także wygłosił krótką prelekcję na temat wojskowości tamtego okresu oraz specyfiki tej wojny światowej – mówi Renata Tuszyńska, kierownik pogorzelskiej biblioteki, gdzie odbyło się spotkanie.

Książkę można nabyć w bibliotece w Pogorzeli w godzinach jej otwarcia. Cena: 35 zł.

Czytaj także: Zbiórka dla Filipa zakończona sukcesem.

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarzbądź pierwszy!