Antyspam
R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M AB1 - Ubojnia Gola do czerwca
R E K L A M A

Będzie rewitalizacja rynku?

› Aktualności› Samorząd ponad rok temu    11.12.2016
Agata Fajczyk
komentarzy 9 ocen 1 / 0%
A A A
Borek Wlkp. Dyskusja samorządowców podczas wspólnego posiedzenia komisji rady miejskiejBorek Wlkp. Dyskusja samorządowców podczas wspólnego posiedzenia komisji rady miejskiej fot. A. Fajczyk

Na ul. Dworcowej w Borku nie powstaną miejsca parkingowe, nie zostaną nawet wyznaczone tzw. koperty do pozostawiania aut dla osób niepełnosprawnych. Taką decyzję podjęła „Komisja do spraw bezpieczeństwa ruchu drogowego na drogach powiatowych i gminnych, na terenie powiatu gostyńskiego”. – Na terenie miasta nie ma wyznaczonej strefy płatnego parkowania – argumentował decyzję przewodniczący komisji Grzegorz Mayer, powołując się na przepisy, zawarte w „Ustawie o drogach publicznych”.

R E K L A M A

Przypomnijmy, temat dotyczący trudnego przejazdu przez ul. Dworcową i Zdzieską w Borku, był wielokrotnie poruszany na posiedzeniach boreckich radnych. Samorządowcy sugerowali, że te miejskie ulice są szczególnie zastawione autami. Ostatecznie, po wielogodzinnych debatach, do powiatowej komisji ds. bezpieczeństwa z gminy Borek został skierowany wniosek radnego Michała Dopierały o wyznaczenie miejsca do parkowania dla osób niepełnosprawnych przy ul. Dworcowej (która należy do dróg powiatowych), w rejonie urzędu pocztowego. Prośba została rozpatrzona negatywnie. – To rada gminy jest władna podjąć decyzję o ustanowieniu strefy płatnego parkowania w drodze uchwały. Dopiero wtedy (...) organ właściwy do zarządzania ruchem na drogach, w uzgodnieniu z zarządcą drogi musi wyznaczyć miejsca przeznaczone do parkowania, w tym przeznaczone do parkowania samochodów do przewożenia osób niepełnosprawnych (...) – napisał w odpowiedzi Grzegorz Mayer.

Wnioskodawca - radny Michał Dopierała jest rozczarowany. Natomiast burmistrz Borku Marek Rożek zapowiedział rewitalizację rynku. Przyznał nawet, że ma własny projekt dotyczący zmian w centrum miasta.

Kiedy miałaby nastąpić przebudowa rynku w Borku? Jak wygląda projekt burmistrza? Czytaj w bieżącym numerze Życia Gostynia.

R E K L A M A
+ 0 głosów: 1 (0%) 1 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (9)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ kkkk
ponad rok temu ocena: 100%  9
na to kasa jest a na oswietlenia przejscia dla pieszych w Karolewie obok Pansta Szafraniakow nie ma ciemnosc wielka i to na pasach gdzie tam ruch jest samochodow ciężarowych .Niech Pani redaktor sie przejedzie jak tam ciemno bo burmistrz tego nie widzi
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ kierowca
ponad rok temu ocena: 83%  8
I jeszcze samochody pracowników H&M oni też mogli by swoje samochody zostawiaç na parkingu koło targowiska a na rynku zrobić strefę bezpłatnego parkowania na czas określony bardzo prosto i łatwo tylko trzeba pomyśleć .
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Podatnik zatroskany
ponad rok temu ocena: 100%  7
Ja pierdykam to miasto to jest już porażka. Kasy w kasie nie ma a Tym się kurna mażą salony na rynku . Panie Radny gdzie Ty teraz córkę wcisniesz na jak bio- paliwa z etatu zwolnili???
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Wiem
ponad rok temu ocena: 33%  6
Pani Natalio. Żadna firma w gminie Borek Wlkp. nie jest zwolniona z podatku. Można skorzystać z zwolnienia z podatku od nieruchomości, ale jeszcze nikt nie złożył wniosku.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Natalia
ponad rok temu ocena: 100%  5
Rozumiem, że przez rewitalizację rynku burmistrz ma na myśli zlikwidowane parkingu pod drzwiami urzędu, bo co niektórzy pracownicy magistratu najchętniej wyjechali by w same drzwi urzędu. Mamy dwa duże, bezpłatne miejskie parkingi i to bardzo blisko rynku może niech tam stawiają. Pozostałą część rynku niech zostawią tak jak jest by nasz lokalny rynek mógł jeszcze przez parę lat funkcjonować i klienci mieli gdzie stawać, bo inaczej to już tylko gmina będzie musiała się utrzymać z podatków płacowych przez DINO i BIEDRONKĘ (jeśli nie są z podatku zwolni jak większość "duży furm" w naszym terenie ) ah ta lokalna polityka pochłonąć przy korycie, utrzeć ryja i powiedzieć: "mi nie wyszło niech inni próbują"
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
R E K L A M A
~ mieszkaniec
ponad rok temu ocena: 100%  4
dokladnie zrobic porzadek z tymi hytrusami
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ miejscowy.
ponad rok temu ocena: 100%  3
Brawo kfffiatek widać że Ty jesteś w temacie mi i słońcu ktoś zrobi z tym gościem porządek i te graty znikną z Borku.Panie Twardowski do roboty to chyba pana działka.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ sąsiad.
ponad rok temu ocena: 100%  2
Burmistrz weź zrób porządek z tymi samochodami pana J.....i. Samochody jego jak można to nazwać samochodami stoją po całym Borku i jakoś to Pan nie widzi.Nie wie czy Pan się go boi.A jak nie Pan to naprwno ochrona środowiska tym się zainteresuje a może Pani redaktor gazety przyjedzie do Borku i zrobi parę zdjęć i pokaże gdzie trzeba.Chyba nie ma ulicy w Borku gdzie jego graty nie stoją.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ kfffiatek
ponad rok temu ocena: 100%  1
chodzi ci o Mariana J. i jego graty? bo jeśli tak to się zgadzam.
R E K L A M A