Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AB1 - Ubojnia Gola

Będzie „Szatnia na medal”. Gmina złożyła jeszcze jeden wniosek

› Społeczeństwo 2 miesiące temu    6.11.2019
Anna Twardowska
komentarzy 1 ocen 0 / 0%
A A A
Wójt Grzegorz Matuszak oraz skarbnik Maria Stachowiak podpisali umowę w Urzędzie Marszałkowskim w Poznaniu. Wójt Grzegorz Matuszak oraz skarbnik Maria Stachowiak podpisali umowę w Urzędzie Marszałkowskim w Poznaniu.  fot. UG Pępowo

Samorząd gminy Pępowo złożył wniosek w programie „Szatnia na medal” o dofinansowanie modernizacji budynku szatniowo – sanitarnego na stadionie przy ul. Sportowej w Pępowie. Udało się pozyskać prawie 30 tysięcy złotych.

 

W ramach zadania m. in. zostaną wymienione instalacje elektryczna i grzewcza. Umowę na dofinansowanie podpisali w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu wójt Grzegorz Matuszak oraz Maria Stachowiak, skarbnik gminy.

- Dzięki programowi „Szatnia na medal” również niewielkie gminy w Wielkopolsce maja szansę na poprawę warunków jeśli chodzi o infrastrukturę sportową. Tak właśnie jest w przypadku Pępowa – mówi Jacek Bogusławski, członek zarządu województwa wielkopolskiego.

W jego ocenie, program funkcjonuje bardzo dobrze, choć zdaje sobie sprawę, że beneficjenci muszą w swoich budżetach zabezpieczyć podobną kwotę na realizację inwestycji.

- Nie zmienia to faktu, że dzięki temu programowi możemy remontować pomieszczenia, czy obiekty szatniowe, socjalne, które przecież powinny spełniać określone standardy, by móc dobrze służyć mieszkańcom – dodaje.

Gmina Pępowo zabezpieczyła w budżecie na ten cel ogółem 60.874,36 zł, z czego 29.700 zł stanowi dofinansowanie z programu „Szatnia na medal”. Złożyła też do LGD „Gościnna Wielkopolska” wniosek o przyznanie pomocy na montaż paneli fotowoltaicznych na tym obiekcie. 

Piszemy o tym w bieżącym Życiu Gostynia. 

Czytaj także: o zatrzymaniu w Pępowie młodego kierowcy. Co miał na sumieniu? 

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (1)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ olobolo
2 miesiące temu 1
Mam tylko pytania PO CO???? pieniądze wydane na cel z którego nic nie wynika a będzie to służyć naprawdę tak nielicznym ludziom, który z trudem cokolwiek robią w najniższej klasie rozgrywkowej.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji