Antyspam
R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M AB1 - MAT-BRUK
R E K L A M A

Będzie termomodernizacja szpitala

› Aktualności ponad rok temu    6.07.2017
Izabela Skorzybót
komentarzy 0 ocen 7 / 86%
A A A
Gostyń. Inwestycja jeszcze w tym rokuGostyń. Inwestycja jeszcze w tym roku fot. Ł. Szolc

Powiat gostyński dostanie 2 200 000 złotych środków z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej na termomodernizację szpitala.

R E K L A M A

Będzie to forma umarzalnej pożyczki. – Którą należy traktować w kategorii środków zewnętrznych – mówi starosta Robert Marcinkowski.

40% tej kwoty zostanie umorzone, a więc otrzymując 2 200 000 zł powiat będzie musiał oddać tylko 1 320 000 zł. – Myślę, że każdy mieszkaniec chciałby dostać pożyczkę na tak korzystnych warunkach. Wiele miesięcy naszych prac nad wnioskiem i starań o otrzymanie tych funduszy dziś przynosi konkretne efekty. Ważny jest cel, dzięki któremu poprawi się z jednej strony funkcjonalność i estetyka budynku szpitala. Z drugiej strony to rozwiązanie przyniesie wymierne oszczędności finansowe. Szacujemy, że dzięki kompleksowej termomodernizacji uda się zaoszczędzić ok. 100 000 kosztów bieżących funkcjonowania obiektu rocznie, co w dobie ciągle niedoszacowanych przez budżet państwa nakładów na służbę zdrowia jest niezmiernie istotne – podkreśla starosta gostyński.Dzięki pożyczce jeszcze w tym roku termomodernizacją objęty będzie główny budynek szpitala oraz laboratorium. W ramach prac budynek będzie docieplony i zainstalowane będą ogniwa fotowoltaiczne. Ponadto wymieniona zostanie stolarka okienna i drzwiowa, instalacja wodna i elektryczna, będą nowe grzejniki, zmodernizowane łazienki, nowa instalacja centralnego ogrzewania, w ramach której wymienione zostaną rurociągi, grzejniki oraz zamontowane zostaną dwa nowe kotły gazowe o mocy 250 KW. Przetarg ogłoszony będzie w najbliższym czasie

2 200 000 zł otrzyma powiat gostyński WFOŚiGW 2 680 000 zł to kwota całego zadnia

40% kwoty pożyczki zostanie umorzone, a więc otrzymując 2 200 000 zł powiat będzie musiał oddać 1 320 000 zł

ok. 100 000 kosztów bieżących funkcjonowania szpitala rocznie uda się zaoszczędzić po wykonaniu inwestycji

R E K L A M A
R E K L A M A
+ 6 głosów: 7 (86%) 1 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarzbądź pierwszy!
R E K L A M A
R E K L A M A