Antyspam
R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M AB1 - Ubojnia Gola do czerwca
R E K L A M A

Bez dokładnych wyliczeń, niczego więcej nie podejmiemy

› Gospodarka› Budownictwo ponad rok temu    4.01.2017
Bogdan Bujak
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Piaski. Na sesji Rady Gminy Piaski w sprawie partnerstwa panowała jednomyślność rajcówPiaski. Na sesji Rady Gminy Piaski w sprawie partnerstwa panowała jednomyślność rajców fot. Bogdan Bujak

„Nam potrzebne są kwoty” – taka konkluzja płynie z posiedzenia ostatnich w 2016 roku komisji wspólnych Rady Gminy Piaski. Słowa te, dotyczą gorącego w ostatnim czasie tematu budowy i modernizacji dróg powiatowych na terenie powiatu gostyńskiego w modelu partnerstwa publiczno-prywatnego na lata 2018-2028.

R E K L A M A

Piaskowscy radni postanowili podejść ostrożnie do całej kwestii i wyrazić chęć uczestnictwa w programie promowanym przez powiat, a jednocześnie dać władzom powiatowym sygnał do dalszego działania.

- Jeżeli dojdzie do realizacji tego zadania (…) i jeżeli będą znane dokładne kwoty, to wtedy podejmiemy uchwałę o pomocy finansowej dla powiatu. A teraz podejmujemy uchwałę intencyjną, że zgadzamy się przystąpić do (…) partnerstwa – tłumaczyła Elżbieta Karolczak, skarbnik gminy Piaski.

Brak dokładnych wyliczeń finansowych, co do udziału piaskowskiego samorządu w programie był głównym powodem niepodjęcia bardziej zdecydowanych kroków przez rajców.

Które drogi w gminie Piaski zostałyby zmodernizowane w ramach programu powiatowego, gdyby doszedł on do skutku? Do kiedy, z podjęciem wiążących decyzji proponował poczekać wójt Wiesław Glapka? Kto miał mieszane uczucia, co do inicjatywy? Ile kosztowałoby piaskowski samorząd partnerstwo według wyliczeń władz powiatowych?

Te informacje i wiele innych znajdziesz w bieżącym wydaniu "Życia Gostynia".

Czytaj także: o mlecznym rekordzie

R E K L A M A
+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
    dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
    Komentarze (0)

    Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

    dodaj komentarzbądź pierwszy!
    R E K L A M A