Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AGoogle Projekt A1
R E K L A M AB1 - MAT-BRUK

Bieżnia powinna wytrzymać 10 lat

› Sport i rekreacja ponad rok temu    14.09.2018
Agata Fajczyk
komentarzy 3 ocen 9 / 89%
A A A
14 września nastąpił odbiór bieżni na gostyńskim stadionie14 września nastąpił odbiór bieżni na gostyńskim stadionie fot. A. Fajczyk

Zakończyła się budowa bieżni przy głównej płycie boiska na gostyńskim stadionie. Dziś nastąpił odbiór zadania.

Bieżnia jest nowoczesna, w nietypowym, niebieskim kolorze. Wyposażona w 4 tory okrężne i 6 torów bieżni prostej o długości 130 m. Na zmodernizowanym obiekcie znalazły się również rzutnia do pchnięcia kulą, urządzenia do skoku wzwyż, skoku w dal i trójskoku. Jest porządnie oświetlona.

- Prace przebiegały dość sprawnie, nie było utrudnień. Współpraca z inwestorem, czy li gminą oraz z dyrektorem OSiR-u układała się bardzo dobrze. Nawierzchnia wyszła nam bardzo dobrze. Została ułożona prawidłowo. Jest świeżo po badaniach instytutu sportu. Badania wyszły zadowalająco. Według nich bieżna powinna być szybka, a nawet bardzo szybka - mówi Marcin Bernat, z firmy Gardenia Sport, która jest wykonawcą zadania.

Dlaczego niebieska nawierzchnia bieżni? - Trend światowy jest taki, aby robić niebieskie bieżnie. Czasem zdarzają się inne, bardziej jaskrawe kolory, czego nie polecam. Jest wiele obiektów lekkoatletycznych w tym kolorze. Zaczęło się od bieżni w Berlinie, na stadionie olimpijskim. Kolory zdały egzamin, bardzo się podobają wszystkim, stąd ten ogólnoświatowy trend - dodał wykonawca bieżni. Zdaniem Marcina Bernata nowy obiekt powinien wytrzymać około 10 lat. Tak przewidział Polski Związek Lekkoatletyki.

- Po tym okresie ten system, który jest ułożony, może zostać ponownie certyfikowany - mówi Marcin Bernat z firmy Gardenia Sport.

Dyrektor OSiR w Gostyniu Zbigniew Kordus zapewia, że ostateczny efekt będzie w pełni widoczny, kiedy na skwerach dookoła bieżni i ogrodzenia wzejdzie posiana trawa.

Inwestycja została dofinansowana z ministerstwa sportu i turystyki, a także z budżetu województwa wielkopolskiego.

Burmistrz Gostynia Jerzy Kulak pochwalił się bieżnią na ostatniej sesji rady miejskiej, zapraszając chętnych w najbliższą sobotę (15 września) na mecz piłkarski Kani Gostyń na głownym stadionie po renowacji. 

Z kolei na otwarcie nowej bieżni Gostyń szykuje plenerową imprezę lekkoatletyczną 23 września. Przygotowano mnóstwo atrakcji i konkurencji biegowych - PATRZ TUTAJ. Do tych ostatnich szykują się też radni.

+ 8 głosów: 9 (89%) 1 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (2)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ sunny
  4 miesiące temu 2
  If you forget your password in window 10 you can remove login password windows 10 with help of this site [...] . wonderfull Visit here to learn how to remove password in window 10 to a wonder site.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ P...
  ponad rok temu 1
  Proponowałbym teraz zwiększyć dofinansowanie na Uks Jedynkę, gdyż w okolicy nie ma klubów lekkoatletycznych. Należy wykorzystać bieżnię i wypromować klub i miasto. Imprez biegowych jest dużo więc jest gdzie się pokazać. A rywale nie śpią ...MOS Śrem...Jedynka Jarocin...Achilles Leszno... Powodzenia i SZYBKOŚCI
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji