Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - najhipoteczny LP 28 lutego - 6 marca
R E K L A M AB1 - MAT-BRUK

Blues nad Obrą w najbliższą sobotę. Trzecia edycja muzycznej uczty

› Kultura i Rozrywka 6 miesięcy temu    20.08.2019
Bogdan Bujak
komentarzy 2 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. Fotomontaż

Po raz trzeci na zaproszenie Wojciecha Czemplika i Marcina Nowaka do Piasków zjadą najlepsi bluesowi muzycy z całej Polski. W sobotę, 24 sierpnia o godz. 19.00 w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Piaskach odbędzie się III Festiwal Blues nad Obrą.

- To będzie kilkugodzinna dawka naprawdę elektryzującej muzyki - mówi M. Nowak.

Tym razem wystąpią artyści, którzy już co prawda gościli na imprezie spod znaku bobra, ale raczej prezentowali swoje umiejętności indwydualnie, niż jako zespół  w skład, którego wchodzą. J.J. Band, bo o nich mowa zobaczymy w sobotni wieczór w pełnej krasie, czyli Jacka Jagusia (wokal, gitara), Andrzeja Stagraczyńskiego (bas), Bartka Niebieleckiego (perkusja), Bartosza Łęczyckiego (harmonijka) i Piotra Michalaka (piano, hammond).

Zespół z Jeleniej Góry w ciągu piętnastu lat działalności zdobył miano jednej z najlepszych grup bluesowych w Polsce, a także szereg nagród festiwalowych. W 2003 roku zespół nagrał swoją pierwszą płytę „Good Day For The Blues” , a w 2004 roku odbyła się premiera albumu „Searching For The Blues” . W roku 2010 ukazała się szczególna płyta „J.J. Band i Przyjaciele – Blues” z utworami Tadeusza Nalepy nominowana do nagrody Fryderyka. Wszystkie trzy płyty zyskały miano „płyty roku” w ankiecie czytelników pisma „Twój Blues”. Dwukrotnie czytelnicy uznali też J.J. Band za zespół roku.

Jacek „Jogi” Jaguś to gitarzysta bluesowy 2004, 2006, 2007 i 2008 i 2009 roku a Bartek Łęczycki harmonijkarz bluesowy 2005, 2006 i 2007 roku w Polsce według rankingu „Twojego Bluesa”. Grupa występowała na najbardziej prestiżowych festiwalach bluesowych w Polsce obok polskich i zagranicznych wykonawców z najwyższej półki. J.J.Band to niewątpliwa uczta muzyczna, wielka radość grania i dobra zabawa. W czasie koncertu zespołu będzie można usłyszeć przede wszystkim utwory z najnowszego albumu J.J. Band poświęconego twórczości Tadeusza Nalepy i zespołu Breakout oraz utwory z autorskich albumów zespołu. 

Natomiast CHEAP TOBACCO to wybuchowa mieszanka czystej energii, autentyczności oraz mocnego vintage’owego brzmienia, połączona z charyzmatycznym głosem dziewczyny z Bieszczad, Natalii Kwiatkowskiej, która dwukrotnie została wybrana najlepszą bluesową wokalistką w Polsce. Zagrali dotychczas około 500 koncertów w kraju i za granicą. Na swoim koncie mają ponad 15 nagród Grand Prix oraz nagród publiczności. Niedawno wydana przez Agencję Muzyczną Polskiego Radia płyta „Szum” zdobyła nominację do FRYDERYKA 2019. Album to pełna emocji podróż wśród niebanalnych brzmień, melodii i rytmów.

Pomimo uznania w świecie „bluesowym”, muzyka zespołu wybiega daleko poza jego granice, czerpiąc z dorobku muzyki rockowej, soulowej, pop, funky, zaczepiając również o lekką psychodelię. Utwory z nowego albumu to zarówno dawka dobrego vintage’owego brzmienia oraz mocnych riffów jak i snujących się, ciężkich, zadymionych i przestrzennych ballad. Teksty opowiadające o wewnętrznych konfliktach, z którymi mierzy się każdy z nas, o odejściu - tym na chwilę i tym nieodwracalnym. O przemijaniu ale też o nadziei na finalną zgodę i porozumienie.

Po koncertach muzycy trradycyjnie przeniosą się na jam session do restauracji "Cztery Gary".

Podczas III Festiwalu Blues nad Obrą Tęczowa Armia - Pomagamy będzie prowadziła zbiórkę dla małego Dawidka walczącego z Klątwą Ondyny.


 

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (2)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ mieszkaniec
6 miesięcy temu 2
Do Dorota. Nie wiesz kobieto o kim mowa. W tekście wszystko jest ok.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Dorota
6 miesięcy temu 1
Nie marcin a sebastian
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji