Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - najhipoteczny UL 21-27 lutego
R E K L A M AB1 - Ubojnia Gola

Brona spadła z ciągnika i uszkodziła samochody. Rolnik ma kłopoty

› Z policji 6 miesięcy temu    27.08.2019
Agata Fajczyk
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
Pępowo. W Siedlcu z traktora na drogę spadła brona. Uszkodziła 2 samochodyPępowo. W Siedlcu z traktora na drogę spadła brona. Uszkodziła 2 samochody fot. fotolia.pl

Nieprawidłowo zabezpieczył sprzęt rolniczy, który uszkodził samochody, nie chciał pójść „na rękę” kierowcom, a ostatecznie okazało się, że jest pijany. Mieszkaniec gm. Pępowo będzie odpowiadał za wykroczenie i przestępstwo.

Wczoraj, o godz. 22.14, w okolicy Siedlca doszło do zdarzenia drogowego na prostym odcinku drogi. Kierujący traktorem marki „Zetor”, po zakończeniu prac polowych, odwoził do gospodarstwa sprzęt rolniczy. Jednak nieprawidłowo zabezpieczył przewożoną bronę, służącą do uprawy pola. Ta spadła na jezdnię i doprowadziła do uszkodzenia 2 pojazdów, jadących tą samą drogą.

Kierowcy samochodów chcieli porozmawiać z rolnikiem, prowadzącym ciągnik. Mieli zamiar załatwić sprawę polubownie. Kierowca traktora tłumaczył się, że nie jest to jego brona. W dyskusji rzucił do pozostałych uczestników zdarzenia, że jeśli mają jakieś wątpliwości, to mogą zadzwonić na policję.

Właściciele uszkodzonych samochodów skorzystali z rady rolnika. Na miejsce przyjechał patrol policji. Wszyscy uczestnicy zdarzenia alkomatem zostali poddani badaniu na trzeźwość. I to się źle skończyło dla rolnika, przewożącego bronę. Stwierdzono u niego 1,35 mg alkoholu w wydychanym powietrzu (2,8 promila).

Kto chciał przekupić policjantów? Dlaczego? - KLIK

- Kierowca ciągnika rolniczego będzie odpowiadał za wykroczenie: spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz za przestępstwo czyli kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości - wyjaśnia asp. Jakub Tomczak z wydziału ruchu drogowego w KPP w Gostyniu. Policja jeszcze nie przedstawiła rolnikowi zarzutów. Mężczyzna został zwolniony do domu po wykonaniu czynności w komendzie policji. - Zostanie wezwany tam ponownie w najbliższych dniach, jak sobie spokojnie wytrzeźwieje i wtedy usłyszy zarzuty - dodaje asp. Jakub Tomczak.

+ 1 głosów: 1 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (2)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Kenedy
6 miesięcy temu 2
Siedlec....patola
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Qwerty
6 miesięcy temu ocena: 50%  1
Co za bamber rozum zaorał w ziemi znalazł flaszkę i wypił I muzg poszedł się Je..ć.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji