Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Fines
R E K L A M AB1 - Ubojnia Gola

Brudną wodę z gospodarstwa wypuszczał do rowu. I go "odstrzelili"

› Społeczeństwo 5 miesięcy temu    2.05.2019
Agata Fajczyk
komentarzy 1 ocen 2 / 100%
A A A
Gostyń. W Krajewicach okazało się, że rura podłączona jest do pomieszczenia gospodarczego przy oborze, w którym rolnik myje sprzęt.Gostyń. W Krajewicach okazało się, że rura podłączona jest do pomieszczenia gospodarczego przy oborze, w którym rolnik myje sprzęt. fot. fotolia.com

Strażnicy miejscy wlepili mandat karny mieszkańcowi Krajewic za nielegalnie funkcjonujące przyłącze sanitarne i odprowadzanie ścieków z pomieszczenia gospodarczego do przydrożnego rowu. Być może to zanieczyszczanie środowiska nadal uchodziłoby rolnikowi płazem, gdyby nie determinacja mieszkańców wioski i gminnych władz w kwestii oczyszczania miejscowego stawu.

- Uważacie, że powinniśmy zagrać ostrzej i zobowiązać właścicieli nieruchomości w najbliższym czasie do odcięcia się ze ściekami? To się kilku osobom nie spodoba. Ale nie powinnismy udawać, że nie widzimy, iż to jest niezgodne z prawem - zareagował wtedy burmistrz Gostynia Jerzy Kulak. 

I tak doprowadzono do tego, że w Krajewicach, w I połowie kwietnia odbyło się tzw. oddymianie i kontrola kanalizacji deszczowej pod kątem nielegalnych przyłączy sanitarnych. Przeprowadzali je pracownicy Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w Gostyniu oraz straż miejska, na zlecenie burmistrza. Miało to pomóc w wykryciu „dzikich” przyłączy, którymi - według mieszkańców Krajewic - odprowadzane były do stawu głównie ścieki bytowe, ale też sanitarne - PISZEMY O TYM TUTAJ. „Oddymianie” to początek realizacji zadania, związanego z rewitalizacją stawu w wiosce. Takie działania ustalono na zebraniu wiejskim.

Podczas kontroli pracownicy ZWiK nie wykryli nielegalnych przyłączy. Strażnicy miejscy jednak w pobliskim rowie zauważyli rurę PCV, z której wypływały nieczystości. Gminni stróże prawa podjęli działania interwencyjne i odnaleźli sprawcę wykroczenia, którym okazał się być mieszkaniec Krajewic. Mężczyzna przyznał, że rura podłączona jest do pomieszczenia gospodarczego przy oborze, w którym myje sprzęt.

Mieszkaniec Krajewic został ukarany mandatem karnym kredytowym. Mężczyznę zobowiązano także do podłączenia odpływu do kanalizacji sanitarnej.

O nowoczesnym deweloperskim osiedlu w Borku - TUTAJ

+ 2 głosów: 2 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (7)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Wędkarz
5 miesięcy temu 7
Niech jadą do Czajkowa na staw. Tam do okola idą rury z gospodarstw i leją wszystko do stawu. Zwlaszcza rolnik ktory mieszka na przeciwko stawu.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Wy
5 miesięcy temu ocena: 100%  6
Ludzie to jednak św...e. ktoś ma kogoś smród w stawie wąchać .Zresztą śmieci yez w rowach i lasach leżą a za wywóz od osoby sie płaci to po jską cho.... wyrzucają .
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Haha
5 miesięcy temu ocena: 100%  5
Pewna rodzinka z gminy Piaski to fekalia za płot w trawke bo na wywiezienie kasy szkoda .Ciekawe co na to ochrona środowiska .Droga redakcjo Ciekawy artykuł by można napisać zdjęcia tez się znajdą
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Piaskowianin
5 miesięcy temu ocena: 100%  4
Strzelec w. Piaski rów jedno szambo ciekawe czy władze piasków zainteresuje to
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Mikołaj
5 miesięcy temu ocena: 100%  3
Ciekawe dlaczego przedsiębiorców tak chętnie nie sprawdzaja
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ??
5 miesięcy temu ocena: 100%  2
W Pogorzeli też byłoby kogo odstrzelac
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ nik
5 miesięcy temu ocena: 100%  1
Szkoda że władze gminy Piaski nie reagują na takie zachowania. A byłoby pewnie kogo odstrzelić.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji