Antyspam
R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M A

Brzydzą się iść z dzieckiem do piaskownicy. Nie dokarmiać kotów?

› Społeczeństwo 8 miesięcy temu    7.05.2018
Agata Fajczyk
komentarzy 15 ocen 0 / 0%
A A A
- Nie jestem przeciwniczką zwierząt, uwielbiam je, ale nie popieram dokarmiania. Koty obsikują piaskownice, suche miejsca pod balkonami - mówi jedna z mieszkanek Os. Konstytucji 3 Maja- Nie jestem przeciwniczką zwierząt, uwielbiam je, ale nie popieram dokarmiania. Koty obsikują piaskownice, suche miejsca pod balkonami - mówi jedna z mieszkanek Os. Konstytucji 3 Maja fot. fotomontaż Z. Pacanowski.fot. archiwum portalu

Plaga leniwych, dzikich kotów na osiedlu Konstytucji 3 Maja w Gostyniu? Są osoby, które uważają, że tak. I skarżą się, że latem na osiedlu śmierdzi. Narzekają na „kocie mamki”, które dokarmiają zwierzęta poobiednimi resztkami. Przez to zanieczyszczone są klatki schodowe i miejsca zabaw dla dzieci.

R E K L A M A

- Nie jestem przeciwniczką zwierząt, uwielbiam je, ale nie popieram dokarmiania. Koty obsikują piaskownice, suche miejsca pod balkonami. Mieszkam na parterze i latem nie można okna otworzyć. To jest przykre. Smród wydobywa się z psujących się resztek jedzenia i z moczu kotów - argumentuje gostynianka, która postanowiła oficjalnie nagłośnić problem.

Nie jest odosobniona w swojej opinii. Przytakują jej mamy małych dzieci z osiedla przy ul. Górnej.

- Brzydzę się iść z synkiem do piaskownicy. Kilka lat temu nie było tak dużo dzikich kotów, teraz biega ich sporo po osiedlu. Swoje odchody zostawiają byle gdzie, a później dzieci w tym grzebią - mówi Iza, mama trzyletniego chłopca.

Protestująca przeciw dokarmianiu kotów zauważa, że problem trwa od 2-3 lat. Niektórzy mieszkańcy zostawiają w miskach jedzenie, jakie zostało im po obiedzie (kości, resztki mięsa, obkładu, a później to sprzątają). Inni po prostu te odpady wyrzucają na trawnik czy skwer lub w okolicy śmietnika.

Czytaj o telewizorach znalezionych przy gminnej drodze - KLIK

Efekt? Niekontrolowane rozmnażanie dzikich kotów. - I pełno porozrzucanych kości, pod krzewami. To nie wygląda dobrze, a latem się psuje i śmierdzi - mówi kobieta. - Na niedojedzone kocie żarcie rzucają się inne zwierzęta, chociażby kuny, których u nas jest coraz więcej - dodaje. Kiedyś delikatnie próbowała zwrócić uwagę jednej z „kocich mamek”, a wtedy usłyszała, że koty polują na myszy i szczury i dzięki nim gryzoni na osiedlu nie ma. - To błędna teoria. Te dzikie zwierzęta tak się rozleniwiły od dokarmiania, że tylko leżą pod balkonami. Chodzi o to, aby ludzi uświadomić, że źle robią - kończy mieszkanka ul. Górnej.

Gostyński SANEPID potwierdza - kocie odchody mogą nieść za sobą choroby zakaźne. Wioletta Chałas-Stercuła, powiatowy lekarz weterynarii ostrzega, że koty są nosicielami wielu chorób, pasożytów zarówno zewnętrznych, wewnętrznych czy toksoplazmozy. W dokarmianiu problemu nie widzi, bo na gminę nałożony jest obowiązek dokarmiania zwierząt domowych, między innymi kotów. Ale jest jeden warunek - koty muszą dostawać karmę, specjalnie dla nich przeznaczoną.

TUTAJ o trzeciomajowym festynie na ul. Górnej - KLIK

R E K L A M A
R E K L A M A
+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (16)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ ok3m
8 miesięcy temu ocena: 33%  16
LEPIEJ KOTY NIZ SZCZURY....
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Ala
8 miesięcy temu ocena: 86%  15
Puknij się w swój pusty łeb!
~ Al
8 miesięcy temu ocena: 58%  14
Zczytać facjaty z monitoringu i karać wysokimi mandatami . Trzeba mieć pusto w głowach ,żeby kocury dokarmiać i to jeszcze latem. Żenada!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ :)
8 miesięcy temu ocena: 63%  13
Wyłapać/wystrzelać
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ;/
8 miesięcy temu ocena: 45%  12
Sam się zastrzel.
R E K L A M A
~ Normalna mama
8 miesięcy temu ocena: 23%  11
Sam się zastrzel. Oburzone mateczki. Dzieci pilnować. Się nie podoba kupić sobie działkę swoją i psa i kot nie wejdzie, nie narzekać ciągle.
~
8 miesięcy temu ocena: 63%  10
Karmicielki kocurów karać wysokimi mandatami. Może monitoring okazały się w tym temacie pomocny. Przecież zaśmiecają i zagrażają bezpieczeństwu dzieci . To karygodne!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ 123
8 miesięcy temu ocena: 63%  9
Witam! Problem zaczyna dotyczyć również os. Gawrony niestety. Osoby dokarmiające są osobami niedokształconymi. Zwierzęta dokarmiać należy w okresie kiedy tego pokarmu nie będą mogły same zdobyć jeśli jednak dokarmiamy je cały rok to się będą rozmnażać na potęgę bo warunki im stwarzamy jakby były w raju. GŁUPOTA LUDZKA NIE ZNA GRANIC I TYLE p.s. A jak chcą to niech biedne zwierzątka wezmą do siebie :)
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ 124
8 miesięcy temu ocena: 33%  8
Jak widać 123 też jest niedokształcony/a. Koty bez względu na to czy mają nieograniczony dostęp do pożywienia i tak będą się rozmnażać... Jedno z drugim nie ma nic wspólnego. Koty mają prawo żyć na wolności.. co do jedzenia się zgadzam tylko specjalistyczna karma a nie resztki z obiadu. Gmina ma obowiązek dokarmiania i tak czy siak koty bedą dokarmiane!! poczytajcie najpierw jeden z drugim zanim zaczniecie wypisywać te brednie..
~ Donosiciel
8 miesięcy temu ocena: 71%  7
Na gawronach nic lepiej nie jest tez mamy taka kocią mame ktora dokarmia te dzikie bestie wszedzie kosci i resztki jedzenia....
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Mama
8 miesięcy temu ocena: 27%  6
Skoro koty przeszkadzaja niech jedna pani z druga oddadzą do schroniska. Ale oczywiście niech zapłacą za ich utrzymanie skoro dokarmianie ich na wolności przeszkadza. Wiosna to i się rozmnażaja, może to nie dobrze bo są bez odpowiedniej opieki ale taka już natura.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Jonny
8 miesięcy temu ocena: 80%  5
Zastanów się o czym piszesz. Kim jesteś skoro obojętne są zdrowie dzieci i czystość osiedla? Żal!
~ Kot
8 miesięcy temu ocena: 47%  4
Piaskownica z pokrywą plus wyznaczyć miejsca gdzie można zwierzęta dokarmiac. A nie artykuły które nakrecaja jakieś damy co to im zwierząt nie szkoda. Szukać rozwiązań A nie narzekać w gazecie.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Gibek
8 miesięcy temu ocena: 89%  3
Ty weź się rozpędź a mur sam się znajdzie!
~ Kot
8 miesięcy temu ocena: 27%  2
Porównywanie zwierzęcia z piaskownica pokazuje poziom na jakim jest pan/pani antrykot. Klapa piaskownicy nie zaszkodzi.
~ Antrykot
8 miesięcy temu ocena: 60%  1
Piaskownica z pokrywą to w takim razie koty wyłapać i do klatki. Miejsce, gdzie można dokarmiac - najlepiej z 5 km od miasta.
R E K L A M A
R E K L A M A