Antyspam
R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M AB1 - Ubojnia Gola do czerwca
R E K L A M A

Budowa Zachodniej wciąż trwa. Czy gmina marnuje pieniądze podatników?

› Gospodarka ponad rok temu    24.11.2016
Agata Fajczyk
komentarzy 10 ocen 1 / 100%
A A A
Gostyń. Plac budowy ul. Zachodniej w ubiegłym tygodniuGostyń. Plac budowy ul. Zachodniej w ubiegłym tygodniu fot. A. Fajczyk

Wciąż czekamy na zakończenie inwestycji, związanej z budową nowej drogi w Gostyniu, nazwanej ul. Zachodnią. Powstały kolejne komplikacje przy realizacji inwestycji. Wykonawca zadania - firma Drog-Bud - złożył do urzędu miejskiego wniosek z prośbą o ponowne przedłużenie terminu zakończenia zadania. Data wywiązania się z umowy dla firmy została wyznaczona na piątek, 25 listopada.

Na placu budowy przez ostatni tydzień trwały końcowe roboty nawierzchniowe i prace porządkowe. Widać było pracowników firmy Drog-Bud i maszyny budowlane. Przy ul. Polnej powstał ciąg pieszo-rowerowy. W oczy rzucają się biało-czerwone barierki zabezpieczające, które zostały postawione po jednej stronie, tuż przy płocie z siatki. Czy ich zamontowanie było konieczne? Czy nie wystarczy płot, jako zabezpieczenie? Można się zastanowić, po co marnować gminne pieniądze na podwójne ogrodzenie? Takie pytania padały od mieszkańców

R E K L A M A

Sytuację wyjaśnił Henryk Sadzki, naczelnik wydziału rozwoju i inwestycji w gostyńskim magistracie. Zapewnił, że płot z siatki to tymczasowy parkan zabezpieczający plac budowy na czas wykonywania zadania. - Parkan jest postawiony na gruncie, który gminna nabyła, aby móc zrealizować inwestycję. Ogrodzenie z siatki również należy do gminy i zamontowane jest przy terenie należącym do dwóch dużych firm. Nabyliśmy te parkany razem z gruntami. Zapłaciliśmy za nie - tłumaczył naczelnik. Wyjaśnił również, że po zakończeniu budowy drogi gmina nie pozostawi parkanu, ogrodzenie zostanie zdemontowane. - A właściciel działki, terenu przylegającego do drogi - obojętnie czy prywatny, czy to będzie firma - sam będzie musiał sobie postawić płot, jeśli będzie chciał. Będzie to mógł zrobić na swoim gruncie - powiedział Henryk Sadzki. Postawienie biało-czerwonych metalowych barierek było konieczne od strony placów, na których funkcjonują położone przy ul. Polnej firmy. - One zabezpieczają ścieżkę, gdyż jest tam różnica terenów - podkreśla Henryk Sadzki.

R E K L A M A
+ 1 głosów: 1 (100%) 0 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (10)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ sztywna skarpeta
  ponad rok temu 10
  woda pełna wanny ide sie wypluskac i jade przejechac sie nowa droga pewnie juz otwarta :) jupiii jedzie ktos zemna??
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ hejt na klasę urzędniczą
  ponad rok temu 9
  Nie wsiadam do auta prowadzonego przez pijaka.
  ~ obserwator prac
  ponad rok temu 8
  piatek godzina 12 00 ukladanie chodnika z kostki brukowej i to sa prace porzadkowe??
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ modry
  ponad rok temu 7
  Dzisiaj piatek 25 listopada.Konca nie widac,Ustalono juz czwarty termin?
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ hejt na klasę urzędniczą
  ponad rok temu 6
  A co tam słychać na powiatowych inwestycjach? Aaa zapomniałem, powiat robi jedną "inwestycję" na rok, więc nie ma o czym pisać ;)
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  R E K L A M A
  ~ modry
  ponad rok temu ocena: 38%  5
  21 pazdziernika pierwszy termin,15 listopada -drugi termin,25 listopada trzeci termin zakonczenia robot.Ciekawe czy bedzie czwarty termin.jutro sprawdze,czy prace zakonczono.Panie burmistrzu,jak tam w Pogorzeli z obwodnica?Ta sama firma tez ma tam klopoty z dotrzymaniem terminu?
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ mruczek1
  ponad rok temu ocena: 25%  4
  Jeżeli chodzi o powstałe,wręcz zrewitalizowane ogrodzenie-to jestem w wielkim zdumieniu.Przecież ogrodzenie przy pierwszej firmie zostało od podstaw zrobione,naciągnięta siatka.Przy kolejnej,której panele wykorzystano do zamontowania na nowo osadzonych słupkach. Normalnie fachowa robota! I to ma zostać zdemontowane? Gdzie tu logika?
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ podatnik
  ponad rok temu ocena: 38%  3
  Normalnie komedia i to za pieniądze z podatków.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ kulą w płot
  ponad rok temu ocena: 67%  2
  Czy wy naprawdę jesteście niepoważni. Biegacie po terenie budowy , robicie zdjęcia ogrodzenia , które po zakończeniu zniknie, wymyślacie jakieś tytuły, robicie aferę jakby pierwsza droga w Gostyniu powstawała. Poczekajcie do zakończenia budowy wtedy zobaczcie co zostało zrobone, co było tymczasowe, zamiast wymyślać na siłe jakieś bzdury bo "jeden mieszkaniec powiedział". Odrobinę powagi. Co w tym nadzwyczajnego że teren budowy jest ogrodzony? Naprawdę to taki problem?
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ pieniactwo?
  ponad rok temu ocena: 67%  1
  Gdyby teren budowy nie był ogrodzony to dopiero redakcja i jeden oburzony obywatel mieliby gorący temat. Możecie nie lubić gminy ale to już zakrawa na pieniactwo.Co do barierek-TO TAKIE OBOWIĄZUJĄ PRZEPISY.
  R E K L A M A