Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Fines
R E K L A M AB1 - MAT-BRUK

Budżet rozważny i oszczędny

› Gospodarka› Samorząd 3 miesiące temu    6.06.2019
Anna Twardowska
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. A. Twardowska

To sukces łączony, należący do poprzednika oraz nowego wójta. Ten zauważył, że budżet gminy jest „żywą strukturą” i zmieniał się w ciągu roku wielokrotnie. Ostatecznie – wykonano go z nadwyżką. Po wyjaśnieniach, radni zatwierdzili sprawozdanie finansowe za rok 2018 i udzielili absolutorium włodarzowi gminy Pępowo, Grzegorzowi Matuszakowi.

 

Podczas sesji rady gminy, wójt podkreślał, że nie był autorem budżetu z roku 2018 i tylko w niewielkim stopniu mógł go realizować, ale po analizie można powiedzieć, że budżet był zaplanowany rozważnie i oszczędnie, z gwarancją wykonania.

- Ponadto, nie zakładał zwiększania zadłużenia w związku z czekającymi gminę dużymi zadaniami, związanymi z rozbudową oczyszczalni ścieków w Pępowie. Potwierdzeniem tych dobrych planów i założeń, może być pozytywna opinia wydana przez Regionalną Izbę Obrachunkową – przekonywał wójt G. Matuszak.

Gmina w roku 2018 nie zaciągała też pożyczek ani kredytów. Tę działalność pozytywnie oceniły komisje oraz RIO. Radni udzielili wójtowi absolutorium jednogłośnie.

- Czuję się zobowiązany, zarówno w swoim imieniu, jak również w imieniu poprzednika, który (…) w zasadzie w 85-90 proc. zrealizował ten budżet z roku 2018. Myślę jednak, że też mam tutaj swoją małą cząstkę. Też podjęliśmy kilka strategicznych decyzji, dotyczących inwestycji, finansów. W imieniu swoim, jak również kierowników, dyrektorów podlegających mi jednostek, serdecznie dziękuję radzie za pozytywną ocenę i obiecuję, że będziemy w tym roku również pracować tak, żeby ocena za rok 2019 była nie gorsza niż za 2018 - stwierdził wójt Grzegorz Matuszak. 

Czytaj także: W ich ręce trafiła prestiżowa nagroda.

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarzbądź pierwszy!