Antyspam
R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M AB1 - Ubojnia Gola
R E K L A M A

Burmistrzowi zielono się zrobiło

› Społeczeństwo 8 miesięcy temu    9.07.2018
Agata Fajczyk
komentarzy 0 ocen 3 / 100%
A A A
Gostyń. Park miejski przy ul. Strzeleckiej również jest obszarem, na którym zostanie zrealizowany projekt  Gostyń. Park miejski przy ul. Strzeleckiej również jest obszarem, na którym zostanie zrealizowany projekt "Zielona rewolucja w Gostyniu" fot. A. Fajczyk

Ponad 3 mln złotych zamierza zainwestować gminny samorząd w projekt, nazywany „Zieloną rewolucją w Gostyniu”. W mieście ma pojawić się więcej terenów do odpoczynku i spacerów, drzew, powstaną też bio-park, zielone tarasy i ogród jordanowski. Gminni radni zgodzili się, aby gmina złożyła wniosek o dofinansowanie na wykonanie projektu. - Przyjęcie tego projektu pozwoli nam startować z wnioskiem o duże środki, które mają być przeznaczone na znaczącą modernizację 6 wyznaczonych przez nas obszarów w mieście (patrz ramka - przyp. red.) - wyjaśniał radnym burmistrz Jerzy Kulak.

R E K L A M A

Podkreślił, że pomysł utworzenia kompleksów zielonych powstał po analizie efektu, który osiągnięto po rewitalizacji plantów przy Placu Karola Marcinkowskiego. - Jest duże zadowolenie społeczne. Widać zdecydowanie, że rozwój terenów zielonych, zwiększanie ich w mieście to kierunek oczekiwany przez mieszkańców - mówił gostyński włodarz.

Gmina Borek nie zrezygnowała i żłobek będzie - KLIK

Projekt przewiduje zagospodarowanie terenów zielonych (niektórych „tarasowo”) z nasadzeniami drzew, bylin i innych roślin rodzimych (nieinwazyjnych), wraz z infrastrukturą na obszarze miasta. Łączna powierzchnia zagospodarowanych „na zielono” terenów zielonych wyniesie 4,5 ha. W realizację projektu gmina zamierza zainwestować ponad 3 mln zł, stara się również o dofinansowanie z zewnątrz, aby wykonać zadanie w ciągu najbliższych 2 lat.

- Merytoryczne opracowanie projektu przygotowała doktor Elżbieta Szopińska z Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. Jest zrobiony na tyle dobrze, że gdyby nie udało się pozyskać środków z zewnątrz, to i tak będę chciał zadanie wykonać w kolejnych latach. Ale wtedy nie zrobimy tego „jednym rzutem inwestycyjnym”, ale z podziałem na etapy, na całą kadencję - wyjaśnił burmistrz Gostynia.

Przyznał, że jest optymistą i przekonywał, że analizy pokazują, iż gmina ma dużą szansę na pozyskanie ponad 2 milionów dofinansowania.

* * *

3 097 738,51 zł - całkowity koszt całkowity projektu „Zielona rewolucja w Gostyniu”

2 633 077,73 zł (85% kosztów) - kwota dofinansowania, jakie może pozyskać gmina z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko

 

R E K L A M A
R E K L A M A
+ 3 głosów: 3 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (2)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Karol
8 miesięcy temu ocena: 50%  2
Drogi panowie nowe budować drogi a nie budować meliny dla młodzieży !
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ adhd
8 miesięcy temu ocena: 0%  1
Pewnie z ogorem za duzo ziela zjarali w mlodosci
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
R E K L A M A
R E K L A M A