Antyspam
R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M AB1 - MAT-BRUK
R E K L A M A

Bus z pasażerami dachował w rowie

› Wypadki 7 miesięcy temu    9.10.2018
Agata Fajczyk
komentarzy 3 ocen 1 / 100%
A A A
Volkswagen transporter zderzył się z ciężarówką i dachował w rowieVolkswagen transporter zderzył się z ciężarówką i dachował w rowie fot. A. Fajczyk

Bus wiozący pracowników wpadł do rowu, na prostym odcinku drogi wojewódzkiej 308 do Kościana. Sprawcą zdarzenia był kierowca samochodu ciężarowego, który nieostrożnie  zjechał na lewą stronę drogi.

R E K L A M ASRT 20-24 maj 2019 MOŻDŻANOWSKA

- Drogą szedł pieszy. Chciałem go ominąć i odbiłem trochę na lewo, nie widziałem, że obok był bus. Wszyscy chcieliśmy uniknąć zderzenia. Chłopaki zahamowali i polecieli - tłumaczył kierowca dużego betonowowzu - tzw. „gruszki”.


Do zdarzenia doszło ok. godz. 15.15, pomiędzy Kunowem a Stężycą. Osobowy volkswagen transporter  oraz ciągnik siodłowy z betoniarką jechały w jednym kierunku - ze Stężycy w stronę Kunowa. Busem z pracy wracało 4 mężczyzn. Do domu mieli kilkanaście kilometrów. Przed nimi jechały dwa ciężarowe auta. Jedno z nich zaczęło wymijać idącego lewą stroną mężczyznę, który prowadził skuter. Ten sam manewr zrobił kierowca gruszki”, nie zauważył jednak, że tuż za nim bus rozpoczął wyprzedzanie.

- Odbił na lewo bez migacza, kiedy my byliśmy już na lewym pasie. Pewnie się zagapił, a jak widział, że przed nim ciężarówka wymija, to zrobił to samo - opowiadali wystraszeni pasażerowie  volkswagena. Siła hamowania spowodowała, że "busem okręciło", wpadł do rowu i dachował.  Podróżujący busem wyszli z samochodu o własnych siłach. Mieli zapięte pasy bezpieczeństwa. - Pewnie dlatego nic się nikomu nie stało - stwierdzili. Pieszy także nie został ranny.

Pracujące na miejscu zdarzenia policjantki z KPP w Gostyniu potwierdziły oświadczenia uczestników kolizji.

- Kierujący ciężarówką MAN, przy wykonywaniu manewru wymijania prawidłowo idącego pieszego nie upewnił się, czy jadący za nim kierowca transportera nie rozpoczął manewru wyprzedzania.  W ten sposób doprowadził do zdarzenia - poinformowała st. sierżant Edyta Ratajczak.

Obydwaj prowadzący auta byli trzeźwi. 

Sprawca (kierowca ciężarówki, mieszkający w pow. krotoszyńskim) został ukarany mandatem i punktami karnymi. Kierowca busa to mieszkaniec powiatu kościańskiego.
 

R E K L A M A
R E K L A M A
+ 1 głosów: 1 (100%) 0 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (5)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ Jaś
  7 miesięcy temu 5
  A ja bym tu jako sprawcę wypadku uważał pieszego, powinien zejść z pasa ruchu i ustąpić pojazdowi miejsca. Dlatego pieszy ma poruszać się lewą stroną jezdni, gdyby zastosował się pieszy do przepisu pojazdy by go nie omijały i nie doszło by do wypadku. Ale różne media zrobiły z pieszych św krowy i pieszy jak idzie lewą stroną to myśli że jest ok.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Tomek
  7 miesięcy temu 4
  No przecież szedł prawidłowo pod auto winny tylko i wyłącznie jest kierowcą gruszki odbił na lewy pas kiedy kierowcą busa był już w trakcie wyprzedzania
  ~ Tomek
  7 miesięcy temu 3
  Troszkę jest to źle opisane nie było zderzenia z gruszką
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Drajwer Janusz
  7 miesięcy temu 2
  Nie jest winny kierowca tzw "gruszki" dopóki nie dowiemy się czy i z jak dużym wyprzedzeniem kierowca pierwszej ciężarówki użył kierunkowskazu. Jadąc za dużym pojazdem nie widać niejednokrotnie co jest z przodu. Niestety często auto jadące pierwsze w kolumnie zapomina o tym by ostrzec jadących za nim o zbliżającej się przeszkodzie później dochodzi do tak zwanego odbijania i mamy skutki.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Tomek
  7 miesięcy temu 1
  Jest winny nie spojrzał w lusterko przy zmianie pasa A gdy okazało się że bus jest na lewym pasie było już za puzon
  R E K L A M A
  R E K L A M A
  R E K L A M A