Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M Aosobus
R E K L A M AB1 - MAT-BRUK

Być strażakiem - to wciąż niezwykłe wyzwanie

› Społeczeństwo ponad rok temu    13.05.2018
Anna Twardowska
komentarzy 1 ocen 0 / 0%
A A A
Powiatowo-gminne obchody Dnia Strażaka Powiatowo-gminne obchody Dnia Strażaka  fot. A. Twardowska

Coroczne strażackie święto odbyło się w tym roku w Pępowie. Świętowali nie tylko gminni ochotnicy, ale także strażacy zawodowi. Posypały się medale i awanse.

 

Gminno – powiatową uroczystość rozpoczęto mszą świętą w kościele św. Jadwigi w Pępowie. Tam modlono się za czynnych strażaków, ale także za tych, którzy „stanęli ma służbie po drugiej stronie życia”. Uroczyście przemaszerowano pod pomnik powstańców wielkopolskich, aby delegacje mogły złożyć kwiaty, a potem – w towarzystwie orkiestry dętej oraz mażoretek – na plac Cyryla Ratajskiego. - Strażacy, druhowie i funkcjonariusze, chciałbym wam bardzo serdecznie w tym dniu podziękować za wytężoną, pełną poświęceń służbę, nierzadko pełnioną z narażeniem życia i zdrowia – mówił bryg. Tomasz Banaszak, komendant powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Gostyniu.

Druh Andrzej Małecki, prezes zarządu powiatowego ZOSP wspomniał, że bycie strażakiem, to wciąż niezwykłe wyzwanie. - To zaszczyt i obowiązek. (…) Dzięki waszej postawie, sumiennej pracy, wysokiej sprawności operacyjnej, straż pożarna cieszy się w społeczeństwie niesłabnącym zaufaniem, dużym szacunkiem i uznaniem – mówił. 

Relację z uroczystości oraz nazwiska nagrodzonych znajdziecie w papierowym wydaniu Życia Gostynia. 

Więcej zdjęć z uroczystości znajdziecie na naszym profilu facebookowym - link do albumu (kliknij).

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (1)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ emerytek
  ponad rok temu ocena: 100%  1
  przeżyć za strażacką pensję to dopiero wyzwanie...
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji