Antyspam
R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M AB1 - Ubojnia Gola do czerwca
R E K L A M A

Byli zamaskowani i dzwonili do mieszkań w bloku

› Z policji 11 miesięcy temu    13.10.2017
Anna Twardowska
komentarzy 2 ocen 2 / 50%
A A A
Uwaga! Nie otwierajcie nieznajomymUwaga! Nie otwierajcie nieznajomym fot. Jasminko Ibrakovic

Wczoraj na jednym z gostyńskich osiedli mogło dojść do włamania. Sprawcy wymyślili to całkiem sprytnie, wykorzystując godziny przedpołudniowe, gdy większość mieszkańców mogła przebywać w pracy. Nie wzięli pod uwagę, że ktoś może spać po nocnej zmianie.

 

R E K L A M A

Jak informuje rzecznik gostyńskiej policji, do próby włamania mogło dojść wczoraj na osiedlu 700-lecia, w bloku nr 18. O godz. 11.13 do jednego z mieszkań zaczął dzwonić domofon. Przebywający w mieszkaniu mężczyzna spał, dlatego nie odpowiadał, nie podnosił słuchawki.

- Po chwili, jak ustaliliśmy w rozmowach z mieszkańcami, domofon zadzwonił do sąsiedniego mieszkania. Mężczyzna twierdzi, że słyszał już na klatce schodowej jakieś osoby, wyjrzał przez wizjer i dostrzegł dwóch nieznanych mężczyzn, ubranych na czarno. Na głowach mieli czapki bejsbolówki, natomiast na twarzach maski jednorazowe. W momencie, gdy jeden z tych podejrzanych przebywających na klatce schodowej przymierzał się, żeby prawdopodobnie otworzyć drzwi wejściowe, przebywający w środku mężczyzna nacisnął klamkę i w ten sposób przestraszył sprawców – wyjaśnia asp. sztab. Sebastian Myszkiewicz z gostyńskiej jednostki policji.

Mężczyźni uciekli. Jeden w kierunku bloku nr 2.

- Jeżeli ktoś o godzinie 11.13 widział jakichś mężczyzn, którzy przebywali w okolicy bloku nr 18 (...) lub w dziwny sposób się zachowywały, chodzili po okolicy tego bloku lub parkingach, prosimy o kontakt z gostyńską jednostką policji – apeluje rzecznik prasowy.

Widziałeś coś niepokojącego? Zadzwoń pod nr 997 lub 65 575 82 00.

R E K L A M A
+ 1 głosów: 2 (50%) 1 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (6)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Jaro
11 miesięcy temu 6
Amatorzy... A tak poważnie domofon nic nie daje. Wystarczy powiedzieć : ulotki, sąsiadka ma źle odlozony domofon, proszę o otwarcie drzwi. Spółdzielnia mieszkaniowa, proszę otworzyć. I zawsze ktoś otworzy
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ 700 lecia
11 miesięcy temu ocena: 60%  5
Zażenowany jestem ciekawa czy byś był taki mądry i inaczej byś się zachowal. Narobił byś w gacie zamiast dzwonić na policje. Gościu był po nocce nie wyspany, w szoku pierwsze co mu przyszło na myśl ratować siebie i swoje mieszkanie! Należy uczulac sąsiadów aby nie otwierali drzwi obcym. Sąsiadka nieświadomie otworzyła bo powiedział jej ze idzie awizo dostarczyć do nr 15
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ lokator
11 miesięcy temu ocena: 80%  4
po pierwsze proszę wszystkich sąsiadów o zamykanie drzwi od klatki schodowej bo wiele razy widziałem ze były otwarte podparte nóżką i tak włamywacze mają pole do popisu proszę o to zwracać uwagę !
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ żażenowany
11 miesięcy temu ocena: 69%  3
No i po co szarpał za tę klamkę? Mógł siedzieć tam, dać włamywaczom robić swoje i dzwonić spokojnie na policje, wyjaśniłby im sytuacje, żeby zachowali szczególną ostrożność, żeby też ich nie spłoszyli i złapaliby ich na gorącym uczynku, prosta sprawa.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Nikt
11 miesięcy temu ocena: 0%  2
Tyle że Policja pierwotnie stwierdziła że nie przyjedzie, bo przecież do włamania nie doszło i przestępstwa nie było.
R E K L A M A
~ Kiki
11 miesięcy temu ocena: 40%  1
Ciekawe czy ty bys zachował na jego miejscu taka zimną krew cwaniaczku
R E K L A M A