Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AGoogle Projekt A1
R E K L A M AB1 - MAT-BRUK

Byliśmy na Kongresie Kół Gospodyń Wiejskich. Zobacz video

› Aktualności› Wydarzenia 3 miesiące temu    24.05.2019
komentarzy 2 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. Anna Kopras-Fijołek

Wielkopolski kongres Kół Gospodyń Wiejskich zorganizowany w Łaszkowie k. Kalisza pokazał, jaka siła jest w kobietach!

 

- Mieliśmy potwierdzenia udziału, ale zainteresowanie kongresem przerosło nasze oczekiwania - przyznała Andżelika Możdżanowska, Pełnomocnik Rządu ds. MSP, posłanka, sekretarz stanu w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju, patronka rozwiązań dla KGW.

 

- To jest tylko potwierdzenie, jak ważne jest to spotkanie, jak ważna jest wymiana informacji. Andżelika Możdżanowska mówiła o tak ważnych dla KGW kwestiach, jak zwolnienie z podatku dochodowego, opieka pełnomocnika oraz możliwości pozyskania środków finansowych.

 

- Ja się bardzo cieszę, że panie wzięły sprawy w swoje ręce. W Wielkopolsce złożono już wnioski na blisko 3 mln zł. Znów jesteśmy liderem. Bardzo się cieszę, że znów do Wielkopolski popłyną środki finansowe największym strumieniem, w ramach wsparcia systemowego. Już wkrótce rozpocznie się wypłata tych środków. Minister i posłanka na Sejm podkreślała, że jest pod ogromnym wrażeniem kreatywności i pomysłowości pan z KGW. - Dzisiaj podejmujemy kolejny krok, bo dzisiaj wszystkie przedstawicielki KGW będą liderkami i promotorami programu Czyste Powietrze, razem z Ministerstwem Zdrowia. Kolejny krok to będzie profilaktyka z Ministerstwem Zdrowia. Następny - fundusz składkowy i organizacja półkolonii. A więc - wszystko przed nami!

 

W kongresie wzięły udział również przedstawicielki KGW z powiatu jarocińskiego i gostyńskiego. Część z nich odebrała statuetki w uznaniu za dotychczasową pracę i zaangażowanie. Szerzej w najbliższym wydaniu Wieści Rolniczych.

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (2)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ Welur
  3 miesiące temu ocena: 45%  2
  Proponuję zapisać Gospodynie Wiejskie do KE. Kongres KGW kojarzy się z Kongresem Zjednoczeniowym komunistów polskich pod parasolem Moskwy Stalina
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ rgfr
  3 miesiące temu ocena: 100%  1
  Panie z gminy Borek Wlkp też były.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji