Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Fines
R E K L A M AB1 - Ubojnia Gola

Ceramiczne logo Cechu już odsłonięte

› Społeczeństwo 3 miesiące temu    6.06.2019
Agata Fajczyk
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
Gostyń. Na siedzibie Cechu Rzemiosł Różnych w Gostyniu widnieje logo wykonane przez uczniów ZSZ z mozaiki ceramicznejGostyń. Na siedzibie Cechu Rzemiosł Różnych w Gostyniu widnieje logo wykonane przez uczniów ZSZ z mozaiki ceramicznej fot. UM w Gostyniu

Na froncie siedziby gostyńskiego Cechu Rzemiosł Różnych, w środę 5 czerwca, odsłonięto logo tej organizacji, wykonane z mozaiki ceramicznej. To efekt pracy uczniów miejscowego Zespołu Szkół Zawodowych i ich niemieckich kolegów z Frankfurtu nad Odrą.

Dziewięciu uczniów ZSZ w Gostyniu przebywało jesienią 2018 r. na stażu w Zakładzie Promowania Kształcenia Zawodowego we Frankfurcie nad Odrą. Jednym z elementów projektu zatytułowanego "Mobilni specjaliści" było właśnie wykonanie mozaiki z logo Cechu. W symbolicznym odsłonięciu uczestniczyli przedstawiciele Izby Rzemieślniczej w Poznaniu, członkowie zarządu Cechu, dyrektor ZSZ w Gostyniu i nauczyciele biorący udział w projekcie, reprezentanci innych szkół współpracujących z Cechem oraz samorządów powiatowego i gminnego. Obecny był również Krzysztof Skopiński, jeden z wykonawców mozaiki, który wraz z opiekunkami stażu Magdaleną Jasik-Wiśniewską i Joanną Marcinkowską oraz Marianem Tyrzykiem - starszym Cechu, przystąpili do symbolicznego przecięcia wstęgi, przesłaniającej tablicę przymocowaną na ścianie budynku przy ul. Wiosny Ludów 2.

Kontrole placów zabaw nie wypadły najlepiej - KLIK

Pierwszą wspólną mozaikę uczniowie gostyńskiej szkoły i centrum w Frankfurcie nad Odrą wykonali 11 lat temu. Wtedy ułożyli herb miasta z okazji 730-lecia nadania praw miejskich Gostyniowi. Tablicę można wciąż oglądać na skwerze obok ratusza. Projekt "Mobilni specjaliści", realizowany w ramach unijnego programu PO WER (Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój), organizacyjnie wsparła także Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży.

+ 1 głosów: 1 (100%) 0 -
    dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
    Komentarze (0)

    Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

    dodaj komentarzbądź pierwszy!