Antyspam
R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M AB1 - Ubojnia Gola
R E K L A M A

Chcą odnowić wiatrak, a teren zamienić w stanicę

› Gospodarka 7 miesięcy temu    8.10.2018
Anna Twardowska
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
Pępowo. Udało się pozyskać dofinansowaniePępowo. Udało się pozyskać dofinansowanie fot. A. Twardowska

Udało się pozyskać dofinansowanie na remont zabytkowego wiatraka w Pępowie. Operacja, obejmująca renowację wiatraka wraz z urządzeniem terenu na stanicę rowerową, znalazła się na 3. miejscu listy rankingowej.

 

R E K L A M ASRT 20-24 maj 2019 MOŻDŻANOWSKA

Pomoc w wysokości 310 305 zł została przyznana w ramach działania „Podstawowe usługi i odnowa wsi na obszarach wiejskich” (objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020).

Pierwsze prace przygotowawcze zmierzające do realizacji inwestycji podjęto w 2012 roku z uwagi na pogarszający się stan techniczny obiektu. Jak mówił wójt Stanisław Krysicki - po każdej burzy bał się o to, czy wiatrak nadal stoi w tym samym miejscu. 

Operacja zakłada renowację zabytkowego wiatraka, w tym wymianę skorodowanej mącznicy i fragmentu sztembra, impregnację wewnątrz, wymianę zewnętrznego szalunku ścian i pokrycia dachu wiatraka wraz z malowaniem impregnacyjnym zewnętrznym, odtworzenie skrzydeł i schodów z zadaszeniem. 

Więcej w jutrzejszym Życiu Gostynia. 

Czytaj także o pożegnaniu wójta.

R E K L A M A
R E K L A M A
+ 1 głosów: 1 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarzbądź pierwszy!
R E K L A M A
R E K L A M A