Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online
R E K L A M AB1 - MAT-BRUK

Chciałyby mieć takie lekcje w szkole

› Kultura i Rozrywka miesiąc temu    11.02.2020
Bogdan Bujak
komentarzy 2 ocen 7 / 100%
A A A
Krobia. W zajęciach łącznie wzięło udział około 40 dzieciKrobia. W zajęciach łącznie wzięło udział około 40 dzieci fot. Fotomontaż - Aleksandra Lutyńska, Gmina Krobia/Stowarzyszenie Mercury

Czy we ferie można się czegoś nauczyć? Oczywiście, że tak - z takiego założenia wyszły gmina Krobia i Stowarzyszenie Mercury współorganizując w ostatnią szkolną przerwę zimową dwa spotkania z astronomią. 31 stycznia i 5 lutego w Lokalnym Centrum Popularyzacji Nauki, Edukacji i Innowacji w Krobi odbyły się zajęcia astronomiczne.

- Dzieciaki poznawały Wszechświat, nasz „adres” w przestrzeni kosmicznej, planety Układu Słonecznego, a także podstawowe konstelacje gwiezdne i genezę ich nazw. Nie zabrakło też dyskusji o tzw. "płaskiej ziemi". Zajęcia pomogły zrozumieć trudne dla dzieci zagadnienia. Pojawiły się pytania o budowę Słońca, gazową naturę planet i gwiazd, a także pytania o to, dlaczego to właśnie na Ziemi jest życie i dlaczego Pluton nie jest już planetą? - tłumaczy Katarzyna Łabęda ze Stowarzyszenia Mercury, którego jednym z głównych założeń jest nauka poprzez zabawę.

Uczestnicy warsztatów budowali rakiety z balonów, tworzyli własne Układy Słoneczne, badali w ciemnościach gwiazdozbiory, które następnie przenosili na układy z pianek Marshallow, a także tworzyli własne lunety do obserwacji gwiazd.

Na końcu środowych zajęć uczestnicy spróbowali zamknąć kosmos w słoiku wykorzystując do tego watę, farby i brokat.

W zajęciach łącznie wzięło udział około 40 dzieci w wieku od 6-13 lat.

- Chciałybyśmy mieć takie lekcje w szkole - mówiły uczestniczące w warsztatach Daria i Andżelika.

Zobaczie również: na kogo dzieci mówią "rzucacz gazet", a na co "telefonik"

+ 7 głosów: 7 (100%) 0 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (3)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ podatnik
  miesiąc temu 3
  ile to podatników kosztowało?
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Stowarzyszenie Mercury
  miesiąc temu ocena: 100%  2
  Cieszymy się że zainteresował się Pan/Pani tym tematem :) łączny koszt wskazanych zajęć wynosił dokładnie 235.38 zł, co w przybliżeniu daje ok. 6 zł za dziecko uczestniczące w zajęciach. Gmina z pieniędzy podatników zapłaciła tylko powyższą kwotę, która stanowiła wsparcie finansowe na materiały niezbędne do wykonania zajęć (farby i inne przybory plastyczne oraz pianki, z których dzieci wykonywały konstelacje - innymi słowy wszystko to, co zostanie w 100% zużyte w trakcie zajęć). 90% materiałów używanych w naszych zajęciach należy do Stowarzyszenia Mercury - zostały one zakupione z prywatnych pieniędzy członków. Animatorzy zajęć również prowadzili je za darmo (jak zawsze) w ramach wolontariatu. Podatnik nigdy nie płacił wynagrodzenia animatorom z naszego stowarzyszenia :) Oczywiście, w razie wątpliwości zapraszamy do kontaktu z Centrum Kultury lub bezpośrednio ze Stowarzyszeniem Mercury - w razie wątpliwości możemy przestawić rozliczenia finansowe i przestawić dokładnie w jaki sposób pracujemy i jak są finansowane nasze działania. Pozdrawiamy!
  ~ arek
  miesiąc temu ocena: 29%  1
  Normalnie multum dzieci na zajęciach, waliły drzwiami i oknami.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji