Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Fines
R E K L A M AB1 - Ubojnia Gola

Cieszą się, że mogą się spotykać

› Kultura i Rozrywka› Aktualności ponad rok temu    28.05.2015
Dorota Jańczak
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. D. Jańczak

Spotkanie z okazji Dnia Matki zorganizowało koło emerytów w Szelejewie. Do wspólnego świętowania członków organizacji oraz zaproszonych gości z zewnątrz zaprosił przewodniczący Eugeniusz Polaszek. Impreza odbyła się dokładnie 26 maja. Choć mam w kole jest 56, nie wszystkie zjawiły się na uroczystości. - Niektórym zapewne po prostu nie pasowało - stwierdza Eugeniusz Polaszek. Zebrani w świetlicy Danko Hodowla Roślin poczęstowani zostali obiadem oraz kawą z ciastem. Czas umilała im muzyka płynąca z odtwarzacza. Impreza trwała do godzin wieczornych.

Koło emerytów w Szelejewie w ciągu roku organizuje pięć spotkań. - Są to wigilia, uroczystości związane Dniem Kobiet, Dniem Matki, letnie grillowanie, a we wrześniu mamy zawsze wystawę kwiatów i degustację potraw przygotowanych przez członkinie - wymienia Eugeniusz Polaszek.

Organizacja istnieje od 1950 r. i została założona przez pracowników tamtejszej Stacji Hodowli Roślin. - Zawsze było tak, że przewodniczącymi byli ludzie, którzy kończyli pracę w Stacji. Dopiero ja to zmieniłem. Nie jestem związany ze Stacją, a wybrano mnie na szefa 3 lata temu - opowiada mieszkaniec Szelejewa. Niegdyś pracowników w tej firmie było dużo. - I gdy stawali się emerytami nie wiedzieli, co z sobą począć. Gdy powstało koło, cieszyli się, że nadal będą mogli się spotykać z sobą oraz dyrekcją - mówi Eugeniusz Polaszek. Najstarsze członkinie koła mają około 90 lat.

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
    dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
    Komentarze (0)

    Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

    dodaj komentarzbądź pierwszy!