Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Fines
R E K L A M AB1 - Ubojnia Gola

Co będzie aferą na wakacyjnym podwórku?

› Kultura i Rozrywka 2 miesiące temu    6.04.2019
Agata Fajczyk
komentarzy 2 ocen 0 / 0%
A A A
Borek Wlkp. Na skwerze przed budynkiem ośrodka kultury powstanie kolorowe podwórkoBorek Wlkp. Na skwerze przed budynkiem ośrodka kultury powstanie kolorowe podwórko fot. fanpage MGOK w Borku Wlkp.

Ekipa ośrodka kultury w Borku znowu coś kombinuje. Zapewnia, że na skwerze przed budynkiem powstanie kolorowe podwórko - miejsce do kreatywnego spędzania czasu i wspólnego przebywania. W tym roku zaproszą mieszkańców na „Wakacje pod chmurką”.

 

- Nawiązujemy do czasów nie tak przecież bardzo odległych, gdy spędzało się dni-od rana do wieczora „na dworze”, gdy życie toczyło się wśród rówieśników, kiedy cała podwórkowa „paczka” zbierała się w wyznaczonej porze w wiadomym miejscu - „przy trzepaku”. Abstrakcją były polecenia rodziców „Nie pobrudź się!”, a wielką aferą były przedarcia ubrań gdy zeskakiwało się z płotów czy dziury na kolanie w nowiusieńkich wycierusach, bo one jeszcze miały służyć bratu! - mówi Justyna Chojnacka, dyrektor boreckiego ośrodka kultury.

Z sentymentem wspomina ona czasy, kiedy było się podłączonym do sieci - nawet bardzo! Każda podwórkowa banda miała swoją bazę, kod, ksywki, ulubione zabawy! Dużo się gadało, grało, jeździło, biegało, skakało! Organizatorzy „Wakacji pod chmurką w Borku” chcą stworzyć podwórko jako otwarte miejsce ze wszystkim tym, co dla niego charakterystyczne. Będzie trzepak, ławeczka, gry chodnikowe, wystylizowane z rowerów kwietniki, zabawki wielkoformatowe ale i linka z suszącym się praniem i trochę kontrolowanego artystycznego bałaganu! Skąd pomysł? Bo z radością w myślach wracają do czasów dzieciństwa, kiedy wakacyjne dni mijały swobodnie, beztrosko i spokojnie!

W poszukiwaniu wielkanocnego zająca - KLIK

- To się nie nudziło, choć rzadko podwórka były zielone czy piękne estetycznie! Ale były nasze. Było aktywnie, kreatywnie, swobodnie i swojsko! To miłe wspomnienia! - mówi Justyna Chojnacka.

Kto chce do nich wrócić? Mieć okazję, by dzieciom i wnukom o nich opowiedzieć w estetycznym i przyjaznym miejscu? W przygotowaniu podwórkowej scenerii M-GOK w Borku zwrócił się do mieszkańców. Ogłosił poszukiwania wysłużonych rowerów, które już nie nadają się na wyprawy lub takich, które po prostu zabierają miejsce na strychu, w piwnicy. Stan techniczny i rozmiar nie miały znaczenia.

Dostarczono sporo jednośladów. Teraz są malowane, aby mogły być zaaranżowane na kwietniki. Organizatorzy „podwórka” zachęcają też, aby mieszkańcy podzielili się swoimi fotografiami, wykonanymi na przydomowym podwórku (ze zgodą na wykorzystanie). Zdjęcie zostanie nadrukowane na baner, który ozdobi elewację budynku M-GOK, by promować wakacyjny program animacji oraz umożliwić identyfikację z wydarzeniami i miejscem.

Jak zostać piłkarzem z Akademią Reissa w Gostyniu? - KLIK

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (2)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ ?
2 miesiące temu 2
A gdzie dokładnie ma to być zlokalizowane? mam nadzieję, że nie znowu przed GOK-iem.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Marta.
2 miesiące temu ocena: 0%  1
Brawo dla tych co robią projekt A nie dla tych co tylko o nim mówią I rozkazują I laury zbierają .Do roboty pani (celowo z małej litery)
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji