Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Fines
R E K L A M AB1 - Ubojnia Gola

Cztery nowe drogi

› Społeczeństwo 3 miesiące temu    1.06.2019
Agata Fajczyk
komentarzy 8 ocen 0 / 0%
A A A
Gostyń. Budowa drogi na Pożegowie w GostyniuGostyń. Budowa drogi na Pożegowie w Gostyniu fot. Aleksandra Lutyńska

Maszyny, tony piachu lub żwiru i ekipy budowlane można spotkać ostatnio nie tylko na placu budowy gostyńskiej obwodnicy. Prace, związane z budową dróg trwają w centrum Gostynia, a także na osiedlach. W sumie, na prowadzone obecnie inwestycje, gmina wyda ponad 4 mln zł.

Cztery drogi powstają w nowej części Pożegowa (na życzenie mieszkańców). Jak zapewniają gostyńscy urzędnicy, prace prowadzone są tak, aby życie mieszkańców było utrudnione w jak najmniejszym stopniu. Dlatego wykonawca - firma z Krotoszyna - roboty zaczął od ulic Długoraja, Orłonia i Konarzewskiego.

Jak w gostyńskim starostwie wybrano kierownika bez konkursu? - KLIK

- Na koniec zostawia sobie budowę ulicy Kaczmarka, która jakby łączy je wszystkie - mówi Mariusz Konieczny, naczelnik wydziału inwestycji Urzędu Miejskiego w Gostyniu. Rozpoczęto od budowy kanalizacji deszczowej. Kiedy ta powstanie, do działania przystąpią pracownicy Gazowni, którzy zamierzają przeprowadzić kontrolę wszystkich sieci.

- W przypadku, gdyby coś trzeba było poprawić zrobią to przed nałożeniem nowej nawierzchni - wyjaśnia naczelnik Mariusz Konieczny. Na koniec firmie pozostanie położenie tzw. podbudówki oraz wybudowanie chodników i nawierzchni dróg. W ramach zadania powstanie również nowe oświetlenie uliczne. Prace będą kosztować ok. 2,8 mln złotych. Zakończenie inwestycji zaplanowano we wrześniu 2019 roku.

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (8)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Mieszkaniec
3 miesiące temu 8
No pan Śmigielski to np. napisał do mieszkańców że jak mu załacą to swoją drogę naprawi. Szanowno redakcjo proszę abyście w tej materii skontaktowali się z mieszkańcami ul. Reymonta napewno Pomogą !
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ db
3 miesiące temu ocena: 100%  7
Jak widać na zdjęciu powyżej Miasto wykazuje się świetną inicjatywą na rzeczy mieszkańców. Teraz czas na inicjatywę deweloperów na rzecz swoich klientów. Brać przykład i budować swoje drogi prywatne panowie przedsiębiorcy - jak na Wichrowym - można? Albo jak na słonecznym pomagać miastu w budowie kolejnych dróg publicznych. Można? Co deweloperka? Widać, że można. Dostaliście pozwolenia na wytyczenie dróg prywatnych należałoby je teraz z zysków po sprzedaży domów wybudować. A nie ludzi zostawić w błocie i budować kolejne...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Ja i 100 innych
3 miesiące temu ocena: 67%  6
Miasto kogo by się choć trochę inicjatywy wykazać i spróbować się z tym Piotrowskim i smigielskim dodać w końcu podatki mieszkańcy płacą gminie nie deweloperowi. No i ktoś przecierz dał im zgodę i pozwolnia na budowy. Ludzie nie są tu winni że chcą godnie żyć. Jakoś dziwnym trafem na słonecznym można się dogac ciekawe dlaczego.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Mieszkaniec
3 miesiące temu ocena: 0%  5
Mieszkancy prosza o chodnik przy cmentarzu i po drugiej stronie
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Ile jeszcze ?
3 miesiące temu ocena: 50%  4
Przejdź na druga stronę ulicy i nie zaśmiecaj miesiącami internetu. Ile razy można wypisywać to samo. Jak pan starosta dokończy remont skrzyżowania który rozpoczął to chodnik może powstanie. Na razie się jednak na to nie zapowiada bo powiat widocznie nie chce kończyć tego remontu. Proste? Zrozumiałe? No to trzeba przejść na druga stronę i nie wypisywać ciagle tego samego.
~ Gość
3 miesiące temu ocena: 0%  3
A kiedy powstanie droga na osiedlu w Brzeziu ? :D
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Gold
3 miesiące temu 2
Jak sami ją położymy!
~ na wesolo
3 miesiące temu ocena: 100%  1
Jak deweloper zrobi.