Antyspam
R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M AB1 - MAT-BRUK
R E K L A M A

Czy jest jakiś paragraf na smród z pola?

› Społeczeństwo 11 miesięcy temu    12.08.2017
Anna Twardowska
komentarzy 2 ocen 0 / 0%
A A A
Trasa Pogorzela - GumieniceTrasa Pogorzela - Gumienice fot. Ł. Szolc

- Ja rozumiem, że ci rolnicy muszą te nieczystości wywieźć, ale ja mam prośbę, żeby to przyorywali – mówi zaniepokojona mieszkanka Gumienic.

 

Kobieta zgłosiła się do naszej redakcji, ponieważ sama już nie wiedziała, jak poradzić sobie z przykrym zapachem, który w ostatnich dniach unosi się nad domem jej rodziny. Jak twierdzi, jeden z gospodarzy z gminy Pogorzela, wywozi gnojówkę na pole, które znajduje się naprzeciw jej posesji. - Klękajcie narody, włosy, wszystko prześmierdnięte gnojówką. Jak można tak żyć?  Wiem, że ten pan nie robi tego złośliwie, że nie może tego przeorać, bo jeszcze nie skończył wywożenia (…), ale niech przykryje to, co wywozi – mówi dalej mieszkanka.

R E K L A M A

O sprawę zapytaliśmy przedstawiciela Ośrodka Doradztwa Rolniczego. - Jeżeli rolnik po żniwach wywoził obornik na pole i zaorał to w ciągu doby, to uważam, że zrobił wszystko, co powinien. Jeżeli był zapach, gdy on to woził, gdy to leżało kilka godzin na polu, to niestety żadnych przepisów w temacie zapachu nie ma – mówił starszy doradca Bogusław Najborowski.

Więcej o temacie w bieżącym Życiu Gostynia. 

Czytaj także o sąsiedzkiej pomocy. 

R E K L A M A
+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (3)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Antek
11 miesięcy temu 3
Dobrze ze jedzenie jej nie śmierdzi
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Ewa
11 miesięcy temu 2
Jakiś dziwnie podejrzany ten artykuł. Jeżeli paniusi śmierdzi na wsi, to niech się do miasta przeprowadzi. A jeżeli ma gospodarstwo, to również wywozi gnojówkę i obornik. I też wtedy nie pachnie.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Rolnik
11 miesięcy temu ocena: 100%  1
Wszystko rozumiem prawda obornik smierdzi gnojowica tez ale kurde tak jak smierdzi ludzka kupa nie smierdzi nic wiec trochę wyrozumialosci dla nas rolnikow
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
R E K L A M A