Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Fines
R E K L A M AB1 - MAT-BRUK

Czytelnicy alarmują: też otrzymaliśmy takie sms-y!

› Społeczeństwo 2 miesiące temu    27.03.2019
Anna Twardowska
komentarzy 5 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. Fotolia/materiały nadesłane przez Czytelników

Nowa metoda działania oszustów, którzy rozsyłają sms-owe informacje o rzekomych niedopłatach (np. za internetowe zakupy). Większość ludzi nie czyta dalszych informacji i przelewa „brakującą kwotę”. Tym sposobem otwiera oszustowi furtkę do swojego konta. Dwa takie przypadki zanotowano w sąsiednim powiecie. Dwie osoby straciły 16 tysięcy złotych.

 

Do Komendy Powiatowej Policji w Śremie zgłosiły się dwie osoby, którym oszuści wysłali wiadomość tekstową na telefon komórkowy, w której był niebezpieczny link. Z sms-a, którego otrzymała kobieta wynikało, że ma natychmiast wpłacić zaległość w wysokości 4,87 zł, bo sprawa trafi do sądu. Natomiast z sms-a, który trafił do mężczyzny, wynikało, że jego konto w serwisie ogłoszeniowym zostanie zablokowane, bo wymagana jest dopłata – 0,76 zł, a czas na wpłatę to 60 minut. W obu tych sms-ach były niebezpieczne linki, po kliknięciu których osoby zostały przekierowane na strony internetowe stworzone przez oszustów. W ten sposób przestępcy uzyskali dostęp do ich rachunków bankowych, z których ukradli pieniądze.

Po ukazaniu się artykułu w papierowej wersji Życia Gostynia, otrzymaliśmy wiadomość od Czytelniczki. 

- Właśnie czytam waszą gazetę i wiadomość o tych oszustwach SMS. Sama w to nie wierzę, ale przed chwilą takiego dostałam. To na bank oszuści bo zawsze płacę taką sama kwotę - poinformowała Magda. 

Po umieszczeniu ostrzeżenia na naszym profilu facebookowym okazało się, że takich osób wśród naszych Czytelników, jest więcej. Głównie otrzymywali treści "Prosimy o natychmiastową spłatę zaległej kwoty za usługi telekomunikacyjne lub numer zostanie zablokowany" z podaną kwotą i linkiem. Rozmowę zobaczycie TUTAJ. 

Policjanci przypominają, że oszuści działają w różny sposób i apelują o ostrożność. Nie klikajmy bezrefleksyjnie w linki. Sprawdźmy u źródła, czy faktycznie mamy jakieś finansowe zaległości.

Czytaj także: Zaufali oszustom i stracili kilkadziesiąt tysięcy.

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (5)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ foryou
2 miesiące temu ocena: 100%  5
takie sms poprostu się ignoruje, albo odrazu kasuje a niektórzy ludzie jak takie roboty wszystko robią z automatu... troche pomyśleć. to nie boli
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ kot
2 miesiące temu 4
Szkoda, że nasza policja jest bezradna wobec takich oszustw. Nawet nie podejmuje żadnego działania w takich przypadkach. Kiedyś zgłaszałem podobne nadużycie i odpowiedziano mi, ze dopiero zaczną coś robić jak zostanę oszukany. Czyli jak mi konto wyczyszczą. A te działania i tak będą nieskuteczne.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ darwinista
2 miesiące temu ocena: 60%  3
Te smsy to świetna metoda na eliminację słabych jednostek ze społeczeństwa :)
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ darwinista
2 miesiące temu ocena: 100%  2
@wszyscy równi: Wszyscy równi to byliście w Komsomole i PZPRze. Teraz jest jeszcze wolność i normalność, więc jeśli okażę się wyrzutkiem to natura sama zmiecie mnie z powierzchni ziemi.
~ wszyscy równi
2 miesiące temu ocena: 100%  1
Zakup i zamontuj sobie lusterka wsteczne darwinisto. Będziesz pierwszy do eliminacji jako słaba jednostka(brak mózgu) zagrożenie dla otoczenia!!!