Antyspam
R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M AB1 - MAT-BRUK
R E K L A M A

Dentobus odwiedzi nasze szkoły?

› Społeczeństwo 9 miesięcy temu    7.03.2018
Anna Twardowska
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Dentobusy od kwietnia w WielkopolsceDentobusy od kwietnia w Wielkopolsce fot. KALINOVSKIY - Fotolia.com

Bardzo zły stan zdrowia jamy ustnej dzieci i młodzieży skłonił Ministerstwo Zdrowia do podjęcia pilnych działań dla poprawy jakości i dostępu do świadczeń stomatologicznych.

 

R E K L A M A

Jak informuje biuro prasowe Wielkopolskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ w Poznaniu, do uczniów małych szkół w tych miejscowościach, gdzie nie ma gabinetu lekarza dentysty, dojadą dentobusy, czyli mobilne gabinety stomatologiczne. Również w Wielkopolsce mamy nadal takie miejsca, gdzie pomimo ogłaszania przez fundusz kolejnych konkursów, nie udało się znaleźć gabinetów dentystycznych, w których mogłyby leczyć się tylko dzieci i młodzież (biuro prasowe przypomina przy okazji, że w gabinetach dla dorosłych, które świadczą usługi w ramach NFZ mogą być leczone także dzieci).

Żeby zwiększyć możliwości leczenia dla dzieci i młodzieży do 18 roku życia w miejscach, gdzie nie ma dla nich dostatecznej opieki stomatologicznej, wielkopolski oddział funduszu ogłosił 20 lutego konkurs na wyłonienie podmiotu, którego personel w mobilnym gabinecie, czyli dentobusie będzie leczył wielkopolskie dzieci. Oferty w konkursie mogą składać wszystkie zainteresowane i spełniające wymagania formalne podmioty. Umowa będzie obowiązywała od 1 kwietnia 2018 r. do 31 marca 2023 r. W dentobusie będą świadczone wszystkie usługi dostępne w koszyku świadczeń gwarantowanych dla dzieci oprócz leczenia i działań profilaktycznych, będzie także np. możliwość wykonania zdjęcia RTG. Pojazd będzie jeździł po Wielkopolsce zgodnie z harmonogramem, który będzie ustalany z WOW NFZ po to, aby dotrzeć do miejsc najbardziej potrzebujących.

Kiedy dowiemy się, czy mobilny gabinet przyjedzie do szkół z terenu powiatu gostyńskiego?

- Po wyłonieniu świadczeniodawcy, a powinno to nastąpić do końca marca, zostanie ustalony harmonogram tras przejazdów na te pierwsze miesiące – wyjaśnia Jacek Bartkowiak z biura prasowego Wielkopolskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ w Poznaniu.

Na stronie oddziału NFZ można sprawdzić, którzy stomatolodzy mają podpisane umowy na świadczenie takich usług dla dzieci i młodzieży (zakładka „Gdzie się leczyć?” - informator).

- Prawda jest taka, że na większości obszarów Wielkopolski, niestety, nie ma takich dentystów, którzy chcieliby zawrzeć umowy na świadczenie podobnych usług dla dzieci i młodzieży, bo generalnie to jest taka część branży, która jest mocno sprywatyzowana i dentystom specjalnie na tym nie zależy. (…) Nie ma potrzeby, żeby gminy przysyłały zapotrzebowanie, bo tych tras i tak będzie sporo różnych, bo duża część Wielkopolski jeśli chodzi o tę dziedzinę, to są „białe plamy” – dodał Jacek Bartkowiak.

Czytaj także: Doszli do tego swoją ciężką pracą.

R E K L A M A
R E K L A M A
+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (1)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Zz
9 miesięcy temu ocena: 100%  1
Super, swietny pomysl
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
R E K L A M A
R E K L A M A