Derby na pierwszym planie

Derby na pierwszym planie - Zdjęcie główne

Ciekawie zapowiadały się sobotnie derby w Pogorzeli. Podrażniony stratą punktów z Turem Turem Lew podejmował sąsiada zza miedzy Wielkopolankę Szelejewo. Kibice obejrzeli w tym pojedynku pięć goli.

Mecze pomiędzy tymi drużynami miały różną dramaturgię w dotychczasowej historii. W sobotę walki oczywiście nie brakowało, ale tym razem obyło się bez czerwonych kartek. Gospodarze wygrali 3 : 2. - Nie był to nasz najlepszy mecz. Zdobyliśmy trzy punkty, ale twierdzę, że z Turem, którym zdobyliśmy tylko punkt, graliśmy lepiej - powiedział trener Lwa Pogorzela Michał Roszak. Mimo porażki zadowolony z postawy swojego zespołu był Karol Kręgielczak. Chłopcy zostawili na boisku serce. Zagrali na 120% swoich możliwości. Mecz mógł się kibicom podobać. Obfitował w wiele akcji z jednej i drugiej strony. Uważam, że remis byłby wynikiem bardziej sprawiedliwym - stwierdził trener Wielkopolanki. Tym razem więcej problemów ze zdobyciem kompletu punktów mieli piłkarze Piasta Poniec. Na własnym boisku pokonali Ruch Bojanowo 3 : 1, ale do 81. minuty był remis 1 : 1. - Nie wiem czy uśpiły nas ostatnie wygrane, ale pierwsza połowa nie była dobra w naszym wykonaniu. Wypracowaliśmy sobie tylko jedną sytuację. Przed nami trudne spotkania w Rawiczu i Pakosławiu, więc takie przetarcie jak dzisiaj dobrze nam zrobi - powiedział po wygranym meczu trener Piasta Poniec. Po dwóch z rzędu porażkach punkt zdobył Sokół Chwałkowo. Zespół Dawida Kaczmarka po 24. minutach przegrywał już 2 : 0, ale mógł to spotkanie jeszcze wygrać. W drugiej połowie goście zdobyli trzy bramki i wyszli na prowadzenie. Po zdobyciu trzeciej bramki zabrakło przyjezdnym koncentracji, bo Piast bardzo szybko wyrównał. - Dziś zagraliśmy zupełnie dwie różne połowy. W pierwszej to przeciwnik był lepszym zespołem, grał szybciej i składniej i zasłużenie prowadził 2:0. W przerwie po męsku porozmawialiśmy i to dało efekt - podsumował trener Sokoła Chwałkowo.

Lew Pogorzela - Wielkopolanka Szelejewo 3 : 2 (1 : 1)
1 : 0 - Adam Staszewski (5')
1 : 1 - Jakub Kubiak (28')
2 : 1 - Adam Staszewski (73')
3 : 1 - Konrad Sobczak (85')
3 : 2 - Bartosz Bruder (87')
Lew: Naglak (85' Krzyżaniak) - Waleński, Minta, Dorczyk, Nowak, Kamiński, Krystkowiak, P. Ptak, Staszewski, Mierzwicki, Ciesielski (55' Sobczak)
Wielkopolanka: T. Kubiak - Nowak (76' Gajewski), Wyrzykiewicz, Organiszczak (64' Wendzonka), Fornalik, J. Kubiak, Nawrocik, Wabiński, Pakosz (46' Niedziela), Bruder, Tomczak

Piast Poniec - Ruch Bojanowo 3 : 1 (0 : 0)