Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online
R E K L A M AB1 - MAT-BRUK

Do Gostynia przyjadą znani blogerzyPatronat

› Kultura i Rozrywka miesiąc temu    26.02.2020
Anna Twardowska
komentarzy 0 ocen 7 / 71%
A A A
Gostyń. Maraton Rodzicielstwa Gostyń. Maraton Rodzicielstwa  fot. Arch. organizatorów/fotomontaż

- Ideą naszego projektu jest uświadamianie przyszłych i obecnych rodziców, jak ważna jest rodzina i każdy etap życia naszego dziecka – mówią organizatorzy imprezy, która w marcu odbędzie się w Gostyniu. Będzie to pierwsze takie wydarzenie na terenie zachodniej Wielkopolski.

 

Pomysłodawcami są: Magda Karolczak – mama Mai i Macieja (prowadząca bloga www.pomyslodwrotnie.pl) oraz Elwira Przybył – z fundacji „Przybył z Pomocą”, na co dzień mama Antka i Leona. Obydwie uważają, że żaden podręcznik nie przygotuje człowieka do bycia rodzicem. Jako mamy, wiele informacji czerpią więc z internetu i mediów. Wspólnie zechciały pokazać ludziom, jak z wychowaniem dzieci radzą sobie znani blogerzy, kojarzeni w rodzicielskim środowisku.

- Każdy rodzic ma swoją intuicję i inne priorytety w wychowaniu swoich dzieci. Ale łączy nas jedno – chcemy nadążać za aktualnymi trendami – mówią Elwira i Magda.

Wizja zorganizowania takiej imprezy w Gostyniu zrodziła się, gdy Magda była w drugiej ciąży.

- Jej przebieg był ciężki, a wsparcie jakie dostałam od rodziny spowodowało, że jeszcze bardziej zaczęłam doceniać to, że ich mam. Wtedy zrodził się pomysł, żeby zrobić coś dla rodzin w naszym mieście, żeby mogli razem fajnie spędzić czas. Dużo rozmawiałyśmy z Elwirą i całkiem przypadkowo wyszło, że mamy podobną wizję. Tak wspólnie stworzyłyśmy Maraton Rodzicielstwa. – mówi Magda Karolczak.

Maraton Rodzicielstwa odbędzie się 29 marca, o godz. 13.00 w GOK „Hutnik”. Zaplanowano prelekcje dla rodziców, strefę dla rodzin, maluszków, gry i zabawy dla starszych dzieci oraz stoiska. Pojawią się zaproszeni blogerzy (m.in. Matka Wariatka, Matka Prezesa, czy Podziarany Tata). Będą też gostyńskie marki Dodudou, LittleSky by Klupś i Zielony składzik. Organizatorki są otwarte na kontakt innych lokalnych wystawców. Na spotkanie może przyjść każdy.

- Nie zamykamy drzwi - chcemy je otworzyć, pokazać, że nie ma idealnych rodziców, że rodzicielstwo wymaga poświęcenia, ale jest to rola dla każdego, kto zamierza zostać mamą bądź tatą – mówi Elwira Przybył.

Na spotkaniu pojawią się też tematy tabu, jak chociażby bezpłodność, czy bycie rodzicem zastępczym. Do tego drugiego zachęcać będą przedstawiciele gostyńskiego PCPR. Udział w imprezie jest darmowy.

- To jedyna szansa, aby spotkać się ze swoimi ulubionymi blogerami za darmo. Większość takich imprez jest zamkniętych, albo wymagają zakupu biletów - gdy ogłosiliśmy, że taka odbędzie się w Gostyniu, ludzie pisali do nas z pytaniami, kiedy zostanie uruchomiony system biletowy – zwracają uwagę organizatorki.

Aktualizacja, 10 marca:

Przesunięto termin imprezy - czytaj TUTAJ. 

Bieżące informacje na FB - KLIK.

 

+ 5 głosów: 7 (71%) 2 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarzbądź pierwszy!