Do świąt daleko, a już rozdawali prezenty

Do świąt daleko, a już rozdawali prezenty - Zdjęcie główne

Kolejnej porażki w sezonie doznał Piast Poniec w drugiej lidze futsalu. KKF Konin pokonał Piasta Poniec 14 : 5. Jak powiedział po meczu trener zespołu z Ponieca jednym z powodów przegranej było większe doświadczenie drużyny gospodarzy.

Na inaugurację sezonu 2018/2019 Piast Poniec przegrał we własnej hali 1 : 4 z M40 Poznań. W niedzielę zespół Przemysława Czajki czekało równie trudne zadanie. Piast pojechał na wyjazd do Konina. Gospodarze bardzo szybko wyszli na trzybramkowe prowadzenie. To pozwoliło im kontrolować mecz. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 5 : 2. Po przerwie goście próbowali złapać kontakt, jednak dużo bardziej doświadczony zespół z Konina na to nie pozwolił. - Wciąż brakuje nam ogrania i doświadczenia. Zbyt łatwo wpuszczaliśmy przeciwnika pod naszą bramkę. Za dużo prezentów daliśmy gospodarzom. W porównaniu z pierwszym spotkaniem lepiej radziliśmy sobie w ofensywie. Dochodziliśmy do sytuacji strzeleckich i zdobyliśmy pięć goli. Mogło być jeszcze lepiej, bo kilku sytuacji nie wykorzystaliśmy – powiedział po meczu trener Przemysław Czajka.

KKF Konin – Piast Poniec 14 : 5 (5 : 2)
Bramki dla Piasta: Patryk Moryson (3), Bartosz Dudkowiak, Eryk Offert
Piast Poniec: M. Nowak – Czajka, Offert, Dudkowiak, Moryson, Klupś, Grund, Sz. Nowak, Kowalczyk, Szykuła, Olejniczak, Żyto, Skiba, Kieraś