Dobre rozstrzygnięcia w okręgówce

Dobre rozstrzygnięcia w okręgówce - Zdjęcie główne

Do udanych zaliczą 10. kolejkę spotkań w klasie okręgowej zespoły powiatu gostyńskiego. Siódme z rzędu zwycięstwo odniosła Krobianka Krobia. Trzy punkty zainkasowała Wisła Borek Wielkopolski, a z remisu w Rydzynie zadowoleni mogą być piłkarze Zjednoczonych Pudliszki.

W Krobi zmierzyły się zespoły, które już dawno nie straciły punktów. Krobianka przed sobotnim meczem miała sześć zwycięstw z rzędu, a Promień Krzywiń wygrywał pięć ostatnich pojedynków. Swój zwycięski marsz po meczu 10. kolejki kontynuuje Krobianka, która wygrała 3 : 0. - Myślę, że mecz mógł się podobać kibicom. Wypracowaliśmy sobie więcej sytuacji bramkowych - powiedział trener Krobianki Sławomir Gintowt. W Borku Wielkopolskim gospodarze prowadzili do przerwy 2 : 0. Wydawało się, że miejscowi mają mecz pod kontrolą. W 55. minucie goście zdobyli bramkę z rzutu karnego. Gol kontaktowy czasami sprawia, że odwracają się losy spotkania. Tak jednak nie było w Borku Wielkopolskim. Gospodarze bardzo szybko zareagowali. W 60. minucie trzecią bramkę dla Wisły zdobył Krzysztof Konieczny. - Goście zdobyli bramkę kontaktową i dobrze, że szybko na nią zareagowaliśmy, bo w końcówce mogło być różnie - mówi trener Tomasz Gawroński. Zjednoczeni wywalczyli jeden punkt w Rydzynie i z takiego rozstrzygnięcia zadowolony był trener gości. Gospodarze objęli prowadzenie w 37. minucie, ale po przerwie Remigiusz Jerszyński doprowadził do remisu. - Myślę, że remis nie krzywdzi żadnej z drużyn. Ostatnio dostaliśmy w Rydzynie "lanie", więc cieszymy się z remisu - stwierdził trener Zjednoczonych Pudliszki.

Wisła Borek Wielkopolski - Pogoń Śmigiel 3 : 1 (2 : 0)
1 : 0 - Cezary Tomczak (2')
2 : 0 - Bartłomiej Gościniak (20')
2 : 1 - z rzutu karnego (55')
3 : 1 - Krzysztof Konieczny (60')
Wisła: Kędzia - B. Gościniak, Gawroński, Juskowiak, Kędziora, Grzemski, Konieczny, Tomczak (90' Andrzejewski), Urbaniak (75' Kubiak), Kasprzak, Robak (85' Szymański)

Rydzyniak Rydzyna - Zjednoczeni Pudliszki 1 : 1 (1 : 0)
1 : 0 - (37')
1 : 1 - Remigiusz Jerszyński (49')
Zjednoczeni: F. Bzdęga - P. Bzdęga, Żelichowski, Głoskiewicz, Kurasiak, P. Kaczmarek, Paszek, Wyskok, Jerszyński (80' Pajkert), Józefiak (71' Andrzejewski), Lisiak

Krobianka Krobia - Promień Krzywiń 3 : 0 (1 : 0)
1 : 0 - Jakub Chwaliszewski (37')
2 : 0 - Jędrzej Urbański (73')
3 : 0 - Jakub Kędziora (75')
Krobianka: Dembski - Lada (70' R. Sarbinowski), Mikołajczak, Knapp, Malcherek, J. Urbański, Chwaliszewski, Kędziora (85' Baranowski), Naskręt, Szpurka, M. Urbański