Dobry start Kani

Dobry start Kani - Zdjęcie główne

Od zwycięstwa sezon 2018/2019 rozpoczęła gostyńska Kania. W pierwszym meczu zespół Rafała Pospiecha pokonał na wyjeździe PKS Racot 1 : 3.

Wszystkie gole kibice sobotniego pojedynku zobaczyli w drugiej połowie. W pierwszej części spotkania lepsze sytuacje bramkowe mieli gospodarze, a wynikały one z błędów zespołu z Gostynia. Kania objęła prowadzenie w 58. minucie po strzale Szymona Olejniczaka. Gospodarze wyrównali kilka minut później z rzutu karnego, który sędzia podyktował za faul Mateusza Chudziaka. W końcówce spotkania trzy punkty Kani zapewnili Szymon Olejniczak i Norbert Olejniczak. - Wygraliśmy na inaugurację i to najważniejsze. Mieliśmy momenty bardzo dobre ale i też słabe, które na nasze szczęście gospodarze tylko raz wykorzystali. Racot to bardzo trudny teren i wygrać tam jest bardzo ciężko, dlatego bardzo się cieszę, że udało nam się zainkasować trzy punkty. Dobry start zawsze motywuje zespół na kolejne mecze - powiedział po meczu trener Kani Gostyń Rafał Pospiech.

PKS Racot – Kania Gostyń 1 : 3 (0 : 0)
0 : 1 – Szymon Olejniczak (58')
1 : 1 – z rzutu karnego (67')
1 : 2 – Szymon Olejniczak (86')
1 : 3 – Norbert Olejniczak (90')
Kania: Chudziak – Łapawa, Maćkowski, Krzyżostaniak, Fechner, M. Olejniczak, Wachowski, Mucha (65' N. Olejniczak), Danielczak (59' Krzyżaniak), Aksamit, Sz. Olejniczak