Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online
R E K L A M AB1 - MAT-BRUK

Docenione przez kuratora oświaty

› Społeczeństwo 5 miesięcy temu    29.10.2019
Anna Twardowska
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Na zdjęciu Renata Matelska (z prawej) z kurator oświaty Elżbietą Leszczyńską.Na zdjęciu Renata Matelska (z prawej) z kurator oświaty Elżbietą Leszczyńską. fot. Arch. R. Matelskiej

Ewa Śląska – dyrektor Szkoły Podstawowej im. Powstańców Wlkp. w Skoraszewicach oraz Renata Matelska – dyrektor Przedszkola Samorządowego w Karolewie otrzymały nagrodę Wielkopolskiego Kuratora Oświaty. O zdobyciu nagrody panie dowiedziały się w Dniu Edukacji Narodowej. Uroczysta gala z wręczeniem dyplomów odbyła się 24 października w Pałacu Działyńskich w Poznaniu.

 

W uznaniu szczególnych zasług w pracy dydaktycznej, wychowawczej i opiekuńczej nagrodą Ministra Edukacji Narodowej wyróżniono 13 wielkopolskich nauczycieli, a nagrodą Wielkopolskiego Kuratora Oświaty 109 Nauczycieli szkół i placówek województwa wielkopolskiego.

Rada pedagogiczna Przedszkola Samorządowego „Pod Dębem” w Karolewie zgłosiła się do burmistrza gminy z prośbą o nominowanie do nagrody kuratora dyrektor Renaty Matelskiej. Organ prowadzący wysłał wniosek, który pozytywnie rozpatrzono.

- To ogromna satysfakcja znaleźć się w gronie nagrodzonych nauczycieli, tym bardziej, że wykazać się trzeba wieloma zadaniami, które wybiegają poza zakres codziennych obowiązków, a które zrealizować można tylko dzięki dobrej współpracy z nauczycielami oraz rodzicami. Takie wyróżnienie dodaje sił i entuzjazmu do dalszej pracy - mówi Renata Matelska.

Dzieci mogą być dumne ze swojej pani dyrektor, choć ta podkreśla, że to nie tylko jej zasługa.

– Dyrektor nie jest w stanie sam nic zrobić. Jest motorem napędzającym pracowników do działania, poprzez odpowiednią motywację i własny przykład. Moja kadra jest wspaniała i zwykle moje pomysły odbiera pozytywnie i wspólnie je realizujemy. Robimy wszystko dla dzieci, bo one są dla nas najważniejsze i chcemy by były zawsze radosne i uśmiechnięte – mówi R. Matelska.

Także Urząd Gminy Pępowo skorzystał z możliwości i złożył wniosek o przyznanie nagrody dyrektor szkoły w Skoraszewicach. Wójt Grzegorz Matuszak przyznaje, że inicjatywa wyszła od nauczycieli.

- Z pracy pani dyrektor jestem zadowolony, dlatego nie widziałem przeszkód, aby przygotować i złożyć taki wniosek – mówi.

Dodaje, że składając pismo, trzeba było się wykazać osiągnięciami i inicjatywami, a tych było sporo.

- W ostatnim czasie szkoła bardzo się zaangażowała w obchody 100-lecia odzyskania niepodległości, wydano książeczkę z wierszami, w Skoraszewicach był odnawiany pomnik, powstała pamiątkowa tablica przy szkole – wymienia wójt, gratulując sukcesu.

Gratulujemy! 

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarzbądź pierwszy!