Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Fines
R E K L A M AB1 - Ubojnia Gola

Doczekają się przebudowy. Droga przejdzie do województwa

› Społeczeństwo 10 miesięcy temu    4.09.2018
Agata Fajczyk
komentarzy 6 ocen 1 / 100%
A A A
Feralne skrzyżowanie ul. Poznańskiej z ul. Europejską i Aleją Kasyna Gostyńskiego w Gostyniu będzie przebudowaneFeralne skrzyżowanie ul. Poznańskiej z ul. Europejską i Aleją Kasyna Gostyńskiego w Gostyniu będzie przebudowane fot. A. Fajczyk

Wielkopolski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Poznaniu ma plany, związane z przebudową feralnego skrzyżowania ul. Poznańskiej leżącej w ciągu drogi wojewódzkiej nr 434 z ul. Europejską i Aleją Kasyna Gostyńskiego w Gostyniu. Inwestycja będzie realizowana wraz z budową "wojewódzkiej" obwodnicy Gostynia, ale jest traktowana jako osobne zadanie.

Na skrzyżowanie ul. Europejskiej z ul. Poznańską już teraz narzekają kierowcy gostyńscy, a także przejezdni. Odkąd ul. Europejską, jako drogę tranzytową do Jarocina wykorzystują samochody ciężarowe, stało się ono ciasne i wręcz niebezpieczne. Od kilku lat o jego przebudowę lub zamontowanie sygnalizacji świetlnej u zarządcy zabiegają też lokalni samorządowcy. Po powstaniu obwodnicy drogi wojewódzkiej, ruch w tym miejscu ul. Poznańskiej jeszcze bardziej się zwiększy. „Krzyżówka”, która ledwo odpowiada dzisiejszym realiom, musi zostać przebudowana. Jak zapewnia dyrekcja Wielkopolskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Poznaniu, zadanie będzie realizowane równolegle z budową obwodnicy Gostynia.

- Z uwagi na to, że obwodnica przez nas budowana nie dochodzi do ul. Poznańskiej, będzie to odrębna inwestycja - wyjaśnia Kinga Hedrych, zastępca dyrektora WZDW w Poznaniu.

Przebudowa skrzyżowania nie była brana pod uwagę, nie została umieszczona w dokumentacji dużego przedsięwzięcia, gdyż budowę obwodnicy drogi wojewódzkiej rozpatrywano w kategorii inwestycji związanej z powstaniem obwodnicy drogi krajowej nr 12. Wtedy nowa szosa rozpoczynałaby się w innym miejscu, poza miastem. Czy na skrzyżowaniu powstanie rondo, czy pojawi się sygnalizacja świetlna, a może prawo i lewoskręty? Kwesta rozwiązań technicznych jest wciąż pod znakiem zapytania.

- Decyzje (...) zostaną podjęte na etapie zlecania opracowania dokumentacji na przebudowę skrzyżowania - mówi Kinga Hedrych.

Inwestycja będzie sfinansowana za środków samorządu województwa wielkopolskiego. Zmienią się też zarządcy ulic, przebiegających przez miasto.

Do czasu zakończenia budowy obwodnicy, ul. Europejska zmieni kategorię na szosę wojewódzką. Po sfinalizowaniu zadania, powstanie nowy ciąg drogi wojewódzkiej nr 434 (w skład którego wejdzie też część ul. Poznańskiej), a istniejący przebieg przez miasto (fragment ulicy od skrzyżowania z Aleją Kasyna Gostyńskiego do przejazdu kolejowego), na podstawie ustawy o drogach, stanie się drogą powiatową.

+ 1 głosów: 1 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (6)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ xxxx
10 miesięcy temu ocena: 100%  6
TYLKO I WYLACZNIE DUZE RONDO ZADNYCH SWIATEŁ BO ZAKORKUJECIE TE CZESC MIASTA
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Jaro
10 miesięcy temu 5
Światła też będzie dobra jak będę lewoskręty i dobrze ustawiona zmiana świateł. By się szybko i dobrze zmieniały.
~ Droga
10 miesięcy temu ocena: 0%  4
A jednak Europejską gmina przekaze do WZDW...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ no nie wiem
10 miesięcy temu ocena: 100%  3
Zaraz zaraz...miasto odda tak sobie , czyli gratis dopiero wyremontowane drogi? Powiatowi i wojewodztwu? To bylby fajny prezent ...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ zdzich z tych Tych
10 miesięcy temu ocena: 100%  2
Jak widać gmina widzi interes dalszy, niż czubek własnej, perfekcyjnie zaczesanej grzywki...
~ On
10 miesięcy temu ocena: 100%  1
Dzięki temu Gostyń będzie miał część obwodnicy która jest ważna dla Gostynia :-)