Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Fines
R E K L A M AB1 - Ubojnia Gola

Dodatkowy etat w straży miejskiej? Kontrole palenisk będą częściej?

› Społeczeństwo 5 miesięcy temu    12.02.2019
Agata Fajczyk
komentarzy 9 ocen 6 / 67%
A A A
Gmina Gostyń chciałaby, aby docelowo w straży równolegle pracować mogły dwa zespoły, które w ramach patroli mogłyby zajmować się m.in. kontrolami.Gmina Gostyń chciałaby, aby docelowo w straży równolegle pracować mogły dwa zespoły, które w ramach patroli mogłyby zajmować się m.in. kontrolami. fot. arch. portalu gostynska.pl

Czy powiększy się zespół Straży Miejskiej w Gostyniu? Podczas posiedzenia komisji rozwoju gospodarczego i promocji samorządowcy szeroko dyskutowali o zanieczyszczeniu powietrza w gminie Gostyń, o problemach ze smogiem i kontroli palenisk domowych przez straż miejską.

Wtedy przewodniczący Krzysztof Wojtkowiak zaproponował, aby w zatrudnić dodatkowego strażnika, głównie przydatnego podczas kontroli w kotłowniach na prywatnych posesjach.

- W niektórych miejscowościach straż miejska nawet w weekendy chodzi po posesjach i sprawdza, czym mieszkańcy palą w piecu. Dają mandaty. Nie wiem, jakie są moce przerobowe naszej straży miejskiej, ale może powinniśmy rozważyć i zatrudnić jeszcze jakąś osobę, aby strażnicy się za to wzięli. We dwójkę można wejść na posesję - powiedział  radny.

Sekretarz Renata Ignasiak przyznaje, że gmina Gostyń chciałaby, aby docelowo w straży równolegle mogły pracować dwa zespoły, które w ramach patroli zajmowałyby się m.in. kontrolami. Po wniosku radnego sprawdzane są możliwości zamiany zakresu obowiązków strażników, rozważa się także zatrudnienie dodatkowej osoby.

- Nie będę ukrywała - liczymy także koszty, które by to przyniosło. O naszych wnioskach i pomysłach na pewno będziemy rozmawiać z radnymi i to oni podejmą  ostateczną decyzją o zatrudnieniu dodatkowej osoby poprzez zwiększenie pieniędzy w budżecie na wynagrodzenia - mówi Renata Ignasiak.
 

 

W 2018 r. gostyńska straż miejska przeprowadziła 203 kontrole posesji. Jak to się zakończyło?

34 właścicieli nieruchomości pouczono, 18 interwencji zakończono mandatem. 

Strażnicy miejscy pobrali 4 próby odpadu paleniskowego, przy dwóch stwierdzono, że w piecu pali się niedozwolonym materiałem. W jednym przypadku (z kwietnia 2018 r.) straż miejska nałożyła mandat karny w kwocie 500 zł.

Komendant straży miejskiej Andrzej Maćkowiak twierdzi, że funkcjonariusze, prowadząc kontrole posesji, sprawdzając paleniska w piecach spotykają się z przychylnym nastawieniem właścicieli posesji.

- Bywają jednak sytuacje, gdy atmosfera podczas prowadzenia czynności jest napięta i można zauważyć niezadowolenie. Jednak żadnych zdarzeń mogących spowodować utrudnienia podczas prowadzenia czynności sprawdzania pieca czy pobierania prób paleniskowych nie zanotowano - zapewnia komendant Maćkowiak.

+ 4 głosów: 6 (67%) 2 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (9)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ SSS
5 miesięcy temu ocena: 100%  9
PYTAM SIE GDZIE MÓJ WPIS Z LINKIEM DO FILMU CHWILE BYŁ I NIE MA ????
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ As
5 miesięcy temu ocena: 50%  8
Przecież Pan Burmistrz Pogorzeli twierdzi że w Pogo problemu z dymem nie ma. On nie widzi żadnych problemów bo nie chce.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Adam
5 miesięcy temu ocena: 50%  7
Na policję zadzwonic
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Sklejka
5 miesięcy temu ocena: 67%  6
W Pogorzeli na Błoniu 14 stolarze palą sklejki że stolarni bardzo toksyczne i dym leci na dzieci z przedszkola więc gdzie ta ochrona środowiska gdzie obrona małych dzieci? Te kontrolę to parodia bo mogą palić sklejki z śmiać się bu ha ha ha ha ha ha ha
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ straznik
5 miesięcy temu ocena: 60%  5
No to podpowiedzcie burmistrzowi Curykusiowi zeby straz miejska w gminie załozyl
~ Roan
5 miesięcy temu ocena: 83%  4
Sposób jest prosty. Nie wpuszczać SM do domu i już. To nie policja. A nawet i policja może wejść tylko z nakazem.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ zorientowany
5 miesięcy temu ocena: 100%  3
niech się dokształcą jakim opałem można palić a jaki nie! PODOBNO MÓWIĄ , ŻE NIE WOLNO PALIC MIAŁEM - nieprawda!!! MOŻNA !!! można palić miałem , który spełnia wymagania np. min 23kJ itd.CIEKAWE SKORO (wg SM) NIE MOŻNA TO CZY KTOŚ DOSTAŁ JUŻ MANDAT?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ jas
5 miesięcy temu ocena: 75%  2
Jestem ciekaw nie chodzi o straż miejska bo każą wiec musza.,ale tak ogolnie wulkany tez beda kontrolowac i karac za wybuchy ,albo powietrze zanieczyszczone przez tysiace samolotów juz nie dziurowa ozonowa jest trendy ale smog ,uczone głowy napewno jeszcze cos wymysla cos na co wpływu człowiek nie ma ,ale im trudno do tego sie przyznać
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ XD
5 miesięcy temu ocena: 100%  1
Do ujawniania jak ktoś kupę pod ratuszem robi chyba
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji