Antyspam
R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M AB1 - Ubojnia Gola do czerwca
R E K L A M A

Dojeżdżasz do pracy w Poznaniu? Zła informacja

› Gospodarka› Inwestycje ponad rok temu    18.04.2016
Bartek Nawrocki
komentarzy 15 ocen 1 / 100%
A A A
 fot. Żródło: Autostrada Wielkopolska

Uwaga kierowcy. Zła informacja dla tych, którzy codziennie jeżdżą do pracy do Poznania i w okolice stolicy Wielkopolski.

R E K L A M A

Jak informuje poznański oddział generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad  - dzisiaj rozpoczął się remont nawierzchni węzła Krzesiny (styk drogi ekspresowej i autostrady A2).

„Remont nawierzchni w obrębie Węzła Poznań Krzesiny w ciągu drogi krajowej nr S11. Ograniczenia: - zamknięcie jednej jezdni ( lewej w kierunku Poznania ) na odcinku robót - ruch dwukierunkowy - ograniczenie prędkości do 60 km/h  - czytamy w komunikacie dla zmotoryzowanych.

Prace maja potrwać do 20 maja.

Jak będą przebiegały roboty?

1. I ETAP: Od 18 kwietnia zamknięta będzie łącznica nr 5 prowadząca ruch z DK Nr 11 z Katowic na A2 w kierunku Warszawy. Objazd zostanie wyznaczony łącznicami nr 7, 2, 3. Ruch na jezdni zachodniej będzie odbywał się dwukierunkowo.

2. II ETAP: W kolejnym etapie dodatkowo nastąpi zamknięcie łącznicy nr 6 prowadzącej ruch z A2 z kierunku Świecko na DK Nr 11 w stronę Poznania. Objazd zostanie poprowadzony przez węzeł Koninko (dojazd łącznicą nr 4).

3. III ETAP: Po zakończeniu prac na łącznicach nr 5 i 6 nastąpi zamknięcie łącznicy nr 8 prowadzącej z A2 z Warszawy na DK Nr 11 w kierunku Poznania. Objazd zostanie poprowadzony łącznicami 2, 3, 6. Ruch na jezdni zachodniej będzie odbywał się dwukierunkowo. Jednocześnie nastąpi zamknięcie dla ruchu łącznicy nr 7 z DK Nr 11 z Katowic na A2 w kierunku Świecka. Objazd dla kierowców zostanie poprowadzony przez wiadukt Poznań Franowo (powrót na autostradę łącznicą nr 1).

4. IV ETAP: Otwarcie wszystkich remontowanych łącznic. Jednocześnie przywrócony zostanie ruch na dwóch pasach na jezdni zachodniej DK Nr 11 w kierunku na Katowice, a ruch w kierunku Poznania (jezdnia wschodnia) w rejonie węzła odbywać się będzie jednym pasem.

Prace obejmują wymianę warstw podbudowy oraz warstw bitumicznych w celu wzmocnienia konstrukcji nawierzchni. Wykonawcą prac jest firma Strabag Sp. z o.o. ( osoba do kontaktu: Marcin Szczepański, tel. +48 695 020 857). Planowane zakończenie prac przewidziane jest na koniec maja br.

Źródło: Autostrada Wielkopolska

ZOBACZ TEŻ FILM - piątkowy horror drogowy...

R E K L A M A
+ 1 głosów: 1 (100%) 0 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (14)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ xxxx
  ponad rok temu 14
  Jechałem o 6 na dworzec 2.5h jazdy jakaś masakra.kto nie musi niech nie jedzie do Pznania
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Skazany za ...
  ponad rok temu ocena: 100%  13
  Zbuduję wam by-pass węzła Krzesiny, byście mogli szybciej dojeżdżać do pracy, drodzy wyborcy, bo w Jarocinie, jest taki ROZWÓJ, że aż miejsc pracy zabrakło, oczywiście nie dla swoich....
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ user
  ponad rok temu ocena: 89%  12
  a już niedługo kolejny remont mostu w Nowym Mieście
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Dean
  ponad rok temu ocena: 48%  11
  Mnie to już nie dotyczy, bo przeprowadziłem się w ostatnim czasie do Poznania. Teraz na S11 nie muszę w ogóle wjeżdżać - jedynie jak jadę do tej wiochy w której straciłem masę życia zawodowego i prywatnego zwanej Jarocinkiem. Teraz na jarocinską wchodzę tylko po to, żeby się pośmiać i podbudować, że są ludzie którzy mają gorzej ode mnie. Np. taka informacja, jak ta to miód na moje zbolałe nerwy.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ karol
  ponad rok temu ocena: 47%  10
  Nie rozumiem jak można się tak podniecać Poznaniem?! Przecież tam nic nie ma. Lemingowo i tyle. Prawdziwe mieszczuchy uciekają z Poznania na wies wlasnie.
  R E K L A M A
  ~ Dean
  ponad rok temu ocena: 67%  9
  Podjąłem decyzję o radykalnej wyprowadzce z Jarocina i kupnie mieszkania, także ciężko tu już mówić o słoiku, którym byłem od dobrych paru lat, niestety. Nikomu nie polecam takiego życia z obecnej perspektywy. Blachy już PO, ale wstyd że się pochodzi z Jarocinka pozostał... Chcąc pomóc w motywacji innym, mogę tylko powiedzieć, że kupno mieszkania w Poznaniu to nie jest rzecz niewykonalna dla biednego Jarociniaka. Jeżeli ktoś pracował przez całe życie, miał jakiś majątek to spokojnie będzie w stanie kupić sobie normalne mieszkanko w Poznaniu.
  ~ sss
  ponad rok temu ocena: 55%  8
  Słoik. W niedzielę wracasz z parcianymi torbami do PO i wcinasz cały tydzień pasztet z suchą bułką i żal robisz na mieście swoją trechiną PJA blokując ronda. Ale nie jesteś sam. PPL, POT, PSE, PKR, PGS, i cała reszta uradowanych takim życiem. Pokój za 700 wynająć każdy głupi potrafi, ale żeby żyć jak człowiek to już nie wystarcza.
  ~ uzytkownik
  ponad rok temu ocena: 50%  7
  ha ha ha ...w sumie to masz racje. W Jarocinie czy Pleszewie zostali tylko nieudacznicy, ktorzy nie potrafili spierd.... za granice alboznalezc dobrej pracy w Poznaniu, no i synalkowie pseudobiznesmenow. reszta dyma za 1500 na reke a jak pracuje 2 etaty w miesiacu to max 2,5 tys i cieszy sie jak malpa z banana.
  ~ ktoś
  ponad rok temu ocena: 52%  6
  Jeden wsiór więcej w Poznaniu...
  ~ mixer
  ponad rok temu ocena: 88%  5
  A co to ma wspólnego z remontem węzła Krzesiny? Może zgniły mózg zgniłego arbuza to wykoncypuje?
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ zgniłe arbuzy
  ponad rok temu ocena: 43%  4
  W okolicach ratusza słychac pogłoski że radny Tadziu opuszcza szeregi PSL dawniej komunistycznej przystawki ZSL, opuszcza szeregi klubu? Czy to oznacza koniec ich klubu i powolną polityczną śmierć?
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ kov
  ponad rok temu ocena: 0%  3
  Co zrobi sznupa? zostanie w opuszczonym wraku PO na dnie?
  ~ Kasa i kariera
  ponad rok temu ocena: 67%  2
  PSL ma słabe notowania i nic nie wskazuje na poprawe sytuacji więc jest tendencja na przejscia do PIS u . Karierowicze z parti którym spadają notowania o tym wiedzą .
  R E K L A M A