Antyspam
R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M AB1 - MAT-BRUK
R E K L A M A

Dostali pompy szlamowe w prezencie

› Społeczeństwo 9 miesięcy temu    10.01.2018
Agata Fajczyk
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
Spotkanie noworoczne strażaków-ochotników z gminy Borek Wlkp.Spotkanie noworoczne strażaków-ochotników z gminy Borek Wlkp. fot. R. Busz UM Borek Wlkp.

Rok 2017 nie mógł się zakończyć bez uroczystości opłatkowo-noworocznej, jaką co roku przygotowują strażacy-ochotnicy z gminy Borek Wlkp. Tym razem, 28 grudnia, wszyscy spotkali się na mszy św. w kościele pw. Świętej Trójcy w Zimnowodzie. Tradycyjne nabożeństwo w podziękowaniu za całoroczną służbę odprawił ks. Artur Michalak.

R E K L A M A

Co się paliło w firmie produkcyjnej w Krzekotowicach? KLIK

Później uczestnicy zebrali się w sali widowiskowej MGOK w Borku. Honorowymi gośćmi byli burmistrz Borku Marek Rożek, przewodniczący boreckiej rady miejskiej Andrzej Kubiak, był też obecny bryg. Tomasz Banaszak, komendant powiatowy KP PSP w Gostyniu. Strażacy wysłuchali okolicznościowych przemówień, w bożonarodzeniowej atmosferze złożono sobie życzenia. Wzniesiono również toast lampką szampana za kolejny rok spokojnej służby.

Podczas spotkania wybierano strażaka roku boreckich jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej gminy Borek. W tym roku zarządy gminnych jednostek wskazały 13 druhów, wyróżniono też 3 najaktywniej działających członków Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych. Każdy odchodził z grawertonem. 

Była jeszcze jedna niespodzianka „pod choinkę” dla ochotników. Podczas spotkania noworocznego dwie jednostki OSP - z Zimnowody i Jeżewa otrzymały pompy szlamowe - do wody zanieczyszczonej. - Te 2 jednostki nie miały dotychczas takiego rodzaju urządzeń – o większej wydajności. Wcześniej rozmawialiśmy o wyposażeniu. Szczególnie na Jeżewo zwracaliśmy uwagę – ze względu na położenie wioski, w sąsiedztwie lasu, a dodatkowo umiejscowiony tam zbiornik wodny. Wiele osób tam przyjeżdża, latem jest mnóstwo spacerowiczów, co stwarza duże niebezpieczeństwo wybuchu pożaru. A w leśniczówce znajdują się podziemne zbiorniki na wodę, ludzie muszą sami zadbać o uzupełnienie - wyjaśnił Mieczysław Dębowiak, prezes zarządu miejsko-gminnego ZOSP w Borku. Większość środków na zakup sprzętu strażackiego pochodziła z budżetu gminy Borek Wlkp., poza tym pieniądze przekazane zostały z MSWiA.

Dlaczego urzędnicy z Krobi nie mogli się dostać do ratusza?

R E K L A M A
+ 1 głosów: 1 (100%) 0 -
    dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
    Komentarze (0)

    Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

    W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, t.j. Dz. U. z 2018 r. poz. 754 z późn. zm.)
    R E K L A M A