Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AB1 - MAT-BRUK

Dostały za swoje... wieńce

› Społeczeństwo 4 miesiące temu    6.09.2019
Agata Fajczyk
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
Borek Wlkp. Gospodynie z Zalesia i Borku otrzymały od boreckich samorzadowców podziękowania za sukcesy w konkursie Na najładniejszy Wieniec DożynkowyBorek Wlkp. Gospodynie z Zalesia i Borku otrzymały od boreckich samorzadowców podziękowania za sukcesy w konkursie Na najładniejszy Wieniec Dożynkowy fot. A. Fajczyk

- Życzę, aby zapał, kreatywność oraz pasja nigdy pań nie opuszczały. A osiągnięte sukcesy przynosiły satysfakcję z podejmowanych działań - odczytał burmistrz Marek Rożek fragment listu gratulacyjnego, skierowanego do mieszkanek gminy Borek, które w ostatnich latach odnosiły sukcesy w „Konkursie na Najładniejszy Wieniec Dożynkowy” podczas obchodów Święta Plonów na Świętej Górze.

Właśnie od podziękowań i gratulacji dla członkiń Koła Gospodyń Wiejskich w Zalesiu i nieformalnie zrzeszonych mieszkanek Borku rozpoczęła się ostatnia sesja Rady Miejskiej w Borku (28.08). Gmina ma to szczęście, że wieńce dożynkowe wykonywane przez jej mieszkanki podobają się komisji konkursowej. W tym roku I miejsce przyznano paniom z Borku, tworzącym nieformalną organizację za piękne dzieło wykonane własnymi rękami, a KGW w Zalesiu zajęło II miejsce. Dwa lata temu było odwrotnie - członkinie KGW Zalesie były zwyciężczyniami. Udowodniły w ten sposób, że są zdolne nie tylko w kuchni, ale mają też talenty artystyczne.

- Mamy bardzo silną reprezentację - stwierdził burmistrz Marek Rożek i zaprosił panie na środek sali konferencyjnej. Przypomniał, że dzięki członkiniom Kół Gospodyń Wiejskich, które funkcjonują na terenie gminy oraz przez działalność licznych sekcji przy boreckim ośrodku kultury tworzone są wystawy, przedstawiane są kulinaria. Przez to miejscowe społeczeństwo interesuje się swoją przeszłością, historią - mówił burmistrz Borku.

Po czym wraz z przewodniczącym rady miejskiej wręczyli paniom listy gratulacyjne. Samorządowcy przekazali w nich serdeczne podziękowania i wyrazy uznania za prace włożoną w upowszechnianie kultury i zwyczajów polskiej wsi, czyniąc ją bardziej atrakcyjną dla społeczeństwa. Zdolne mieszkanki otrzymały też kwiaty i upominki. - Życzę, aby osiągnięte sukcesy przynosiły satysfakcję z podejmowanych działań. Niech każdego dnia towarzyszy uśmiech na twarzy i dobre zdrowie. Życzę wielu twórczych pomysłów na przyszłość - przeczytał burmistrz treść listu gratulacyjnego. Kobiety nie pozostałe dłużne. Wręczyły burmistrzowi Rożkowi świeży chlebek.

+ 1 głosów: 1 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarzbądź pierwszy!