Antyspam
R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M AB1 - MAT-BRUK
R E K L A M A

Droga będzie miała duże znaczenie dla miasta

› Gospodarka› Budownictwo 11 miesięcy temu    10.10.2017
Bogdan Bujak
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. Bogdan Bujak

Udrożnienie głównych ciągów tranzytowych, odciążenie centrum Krobi i upłynnienie dojazdu do ważnych punktów miasta to główne cele powstania łącznika ulicy Kobylińskiej z ulicą Polną w Krobi, którego pobudowanie mają w planach władze krobskiego samorządu.

R E K L A M A

 – Na co dzień widzimy jak dużo pojazdów wielkogabarytowych rozjeżdża centrum miasta. Rynek jest dzisiaj  „wąskim gardłem”, wielu kierowców i mieszkańców zwraca na to uwagę – tłumaczy wiceburmistrz Michał Listwoń.

Gmina Krobia złożyła właśnie wniosek do Program rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016 – 2019, który ma pomóc sfinansować przedsięwzięcie - wyceniane na prawie 5,5 miliona złotych.

Na pierwszy etap inwestycji, który jest właśnie przedmiotem złożonego wniosku składają się trzy odcinki. Pierwszy obejmuje przebudowę chodnika na ulicy Poznańskiej długości około 180 metrów – od wysokości ulicy Targowej do wysokości ulicy Polnej. Następnie planowana jest droga o nawierzchni bitumicznej, łącznie z chodnikiem i ścieżką rowerową o długości około 330 metrów przy ulicy Polnej. Końcowa, zasadnicza część, również w technologii asfaltowej to droga z chodnikiem i ścieżką, pełnym oświetleniem i kanalizacją długości ponad 600 metrów.

Nowa droga ma on także stanowić bezpieczny dojazd do szkoły podstawowej leżącej w bezpośrednim sąsiedztwie planowanej drogi. Dodatkowo łącznik będzie przebiegał obok terenów rekreacyjnych i sportowych, co może mieć niebagatelne znaczenie na przykład dla planowanego w przyszłości stadionu miejskiego w Krobi.

Poza tym w kolejnych etapach inwestycji od nowej drogi między ulicą Kobylińską a Polną miałyby odchodzić następne łączniki m.in. na wysokości kompleksu sportowego „Orlik”.

Jeżeli gminie Krobia udałoby się pozyskać pieniądze, to przetarg na inwestycję musiałby zostać zorganizowany do 31 marca 2018 roku. Natomiast same roboty budowlane związane z realizacją pierwszego etapu budowy łącznika zakończyć do końca przyszłego roku.

Czytaj także: co powstanie w starej gostyńskiej fabryce mebli?

R E K L A M A
+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (1)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Biskupian
11 miesięcy temu 1
Droga jak najbardziej, lecz nie rozwiąże to problemu zakorkowanego rynku. Pozdrawiam .
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
R E K L A M A