Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M AB1 - MAT-BRUK
R E K L A M A

Droga w przetargu „poszła” za półtora miliona

› Społeczeństwo 11 miesięcy temu    17.05.2017
Agata Fajczyk
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
Gostyń. Budowa nowej drogi na Pozegowie (ul. Dabińskiego i krótki odcinek ul. Psarskiego będzie kosztować po przetargu ponad 1,5 mln złGostyń. Budowa nowej drogi na Pozegowie (ul. Dabińskiego i krótki odcinek ul. Psarskiego będzie kosztować po przetargu ponad 1,5 mln zł fot. A. Fajczyk

Dla mieszkańców nowej części gostyńskiego osiedla Pożegowo jeszcze w tym roku skończą się problemy z kolejną zabłoconą szosą, która wręcz „pływa” po ulewnych opadach deszczu. Wiadomo, że za 1 533 563 zł brutto ma zostać wykonana nowa droga obejmująca ulicę Dabińskiego i krótki odcinek ulicy Psarskiego.

R E K L A M A

W ubiegłym tygodniu rozstrzygnięto przetarg na jej budowę wraz z kanalizacją deszczową i oświetleniem. W sumie na ogłoszenie burmistrza wpłynęły 4 oferty. Najkorzystniejszą przedstawiło przedsiębiorstwo „CHOD – DRÓG” z Krobi. Najdroższa propozycja wypłynęła od firmy z Pruszkowa – na kwotę 1 646 791 zł. Inwestycja będzie zrealizowana w ciągu 16 tygodni od dnia podpisania umowy wykonawcy z gminą Gostyń. W ramach zadania ma zostać wybudowany odcinek drogi na długości blisko 350 m wraz z kanalizacją i oświetleniem ulicznym na ul. Dabińskiego.

Z kolei nowa droga w ciągu ul. Psarskiego ma powstać na odcinku 65 m, przy niej także postawione zostaną lampy uliczne. Nawierzchnia wybudowana zostanie z kostki brukowej betonowej. Ulica będzie miała jezdnię o szerokości 5,5 m i jednostronny chodnik o szerokości 2 m.

ZOBACZ dlaczego z drogi na Placu Karola Marcinkowskiego zniknęła "zebra"?

R E K L A M A
+ 1 głosów: 1 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarzbądź pierwszy!
R E K L A M A
R E K L A M A