Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AGoogle Projekt A1
R E K L A M AB1 - MAT-BRUK

Droga zamknięta. W mieście korki, trzeba dookoła zawieźć dziecko

› Społeczeństwo 10 miesięcy temu    24.10.2018
Agata Fajczyk
komentarzy 3 ocen 1 / 100%
A A A
Remont przejazdu kolejowego przy ul. Lipowej w GostyniuRemont przejazdu kolejowego przy ul. Lipowej w Gostyniu fot. A. Fajczyk

Trwa remont jednego z przejazdów kolejowych w centrum Gostynia. Prace ruszyły w poniedziałek rano (22.10). Na okres przebudowy przejazd jest całkowicie zamknięty dla ruchu kołowego i pieszego. Dlaczego piszemy o ruchu pieszych? Bo znaleźli się rodzice, którzy chcieli, aby przez plac budowy udostępniono dojście do szkoły, dla ich dzieci.

Zniszczony przejazd kolejowy przy ul. Lipowej od kilku dni jest zamknięty, a na plac budowy weszła ekipa realizująca inwestycję.

Dla kierowców zostały przygotowane objazdy. Od skrzyżowania drogi krajowej numer 12 z ul. Lipową ruch odbywa się ulicami: Fabryczną, Przy Dworcu, Towarową, Mostową, Powstańców Wielkopolskich, Sądową, Wrocławską, Kolejową, Helsztyńskiego. Z tej strony można dojechać do urzędu skarbowego, stacji paliw czy funkcjonującego obok sklepu.

Największe korki na ulicach w centrum miasta powstają rano, kiedy ruch samochodowy jest zwiększony w związku z dojazdem do pracy (ul. Nad Kanią, Fabryczna). Gostyń zablokowany jest też po południu pomiędzy godzinami 14.30-17.00. Ciężko przejechać przez miasto, potężne korki najbardziej są widoczne przy Rondzie Solidarności, na ul. Powstańców Wlkp., Wrocławskiej, Kolejowej. Przebudowa przejazdu potrwa ok. 3 tygodni.

Jeszcze przed rozpoczęciem prac część rodziców dzieci, uczęszczających do Szkoły Podstawowej nr 1 w Gostyniu sygnalizowała, że „wiele dzieci chodzi do szkoły samodzielnie, nie są dowożone”. - Czy będzie wyznaczone jakieś miejsce gdzie te dzieciaczki będą mogły przejść nie narażając zdrowia i życia? Czy ktoś o tym pomyślał? Rodzice pracują i nie każdy ma możliwość wożenia dzieci przez pół miasta - dopytywali rodzice na portalu gostynska.pl.

Na terenie gostyńskiego starostwa znaleziono ciało mężczyzny - KLIK

Przejazd kolejowy stał się niebezpiecznym placem budowy. Z Urzędu Miejskiego w Gostyniu otrzymaliśmy informacje, że na okres przebudowy będzie całkowicie zamknięty dla ruchu kołowego i pieszego. Lokalizacja oraz zakres przebudowy przejazdu uniemożliwiają wykonanie alternatywnego przejścia dla pieszych.

+ 1 głosów: 1 (100%) 0 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (3)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ kazik
  10 miesięcy temu 3
  3 tygodnie co oni autostrade budują
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Mieszkaniec Gostyń
  10 miesięcy temu ocena: 100%  2
  Ludzie nie róbcie problemów gdzie ich nie ma. W dzisiejszych czasach ludzie cieszą się jak mogą utrudnić drugiemu człowiekowi. Przejazd był rozwalony więc trzeba go naprawić. Taka kolej rzeczy. A rodzice niech nie wymyślają i nie robią ze swoich dzieci jeszcze większych rozdziwiow i przestaną się tak zamartwiac. Dziecko sobie samo poradzi idąc ul. Jana Pawła II.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ kierowca
  10 miesięcy temu ocena: 100%  1
  mogą iść przez Jana Pawła II
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji