Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AB1 - Ubojnia Gola

Dużego wyboru nie było. Albo dołożyć albo pożegnać się z marzeniem

› Gospodarka 2 miesiące temu    23.11.2019
Bogdan Bujak
komentarzy 12 ocen 0 / 0%
A A A
Krobia. Biblioteka powstanie na części obecnego terenie boiska szkolnego przy krobskiej podstawówceKrobia. Biblioteka powstanie na części obecnego terenie boiska szkolnego przy krobskiej podstawówce fot. Gmina Krobia

Wszyscy radni jednogłośnie zagłosowali za dołożeniem 950 tys. złotych na mającą powstać w najbliższych latach nową bibliotekę publiczną w Krobi. Zaplanowane w przetargu, do którego zgłosiły się dwie firmy, prawie 4,3 mln zł nie wystarczyło na realizację przedsięwzięcia.

To już drugie postępowanie przetargowe na tę inwestycję. Pierwsze zostało unieważnione właśnie ze względu na zbyt wysoki poziom cen zaproponowanych w ofertach. Władze gminy liczyły, że w powtórzonym przetargu będą one niższe. "Obniżka" była, ale nie taka, jakiej się spodziewano.

Dołożenie funduszy pozwoli na oficjalne rozpoczęcie procesu rewitalizacji miasta i jego okolic. Powstanie biblioteki jest jednym z jego etapów.

Już się przygotowujemy do kolejnych zadań inwestycyjnych, które w ramach rewitalizacji mają być przeprowadzone do końca 2020 roku. Dalsze zadania inwestycyjne będą dotyczyły przebudowy grobli - wykonania przepustu na terenie Wyspy Kasztelańskiej. Następnie będziemy przygotowywać się do ogłoszenia przetargu na przebudowę ciągów komunikacyjnych - ul. Szkolnej, Placu Kościuszki, Ogród Ludowy i prof. J Zwierzyckiego. To będą kolejne etapy rewitalizacji – informował na sesji burmistrz Łukasz Kubiak.

Przetarg na rewitalizację społeczno - przestrzenną zdegradowanego obszaru Krobia Centrum - Centrum Biblioteczno - Kulturalne Krob_Kult wygrała firma Raf-Mal Zakład Usługowo – Remontowy Rafał Piotrowski z Gostynia za cenę 5 mln 198 tys. zł.

Czytaj także: dlaczego burmistrz odmawia odnowienia placu zabaw?

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (13)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Marko
2 miesiące temu 13
Linie do segregacji nie było za co zrobić teraz będziemy płacić karę w postaci ceny za śmieci ale bibliotekę nową będziemy mieli brawo brawo krawaty jakieś takie na lewo widzę
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Borys
2 miesiące temu ocena: 100%  12
Trzeba było więcej nauczycieli wybrać do rady teraz będziecie w błocie po kolana i koła ukrywać jak po książki pojedzie ie albo do Kopernika. A te budynki same się nie utrzymia plus załoga.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ jo
2 miesiące temu ocena: 0%  11
gdzie macie w krobi biblioteke pozadna ta na fosie? hahaha
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ jednak
2 miesiące temu ocena: 100%  10
A niby po co kolejna, można pójść do szkoły podstawowej. Poza tym jest w Gostyniu gdzie księgozbiór o wiele większy zwłaszcza jeśli chodzi o fachową literaturę. No ale też mamy coraz więcej w necie informacji i książek. Kto teraz tak na prawdę chodzi do biblioteki, garstka. Uwierzcie ludzie młodzi wolą przez neta wszystko załatwić. A gmina zostanie z kolejnym wielkim budynkiem do utrzymania. Za 1 mln można było doposażyć obecne szkolne biblioteki, zostawi boisko w spokoju. Resztę pieniędzy oczywiście z 1,5 mln przeznaczyć na drogi i oświetlenie. Ktoś może pomyśleć 5 mln, ale 2,5 mln to miały być pożyczone pieniądze znaczy te pseudo obligacje, by ludziom zamydlić oczy.
~ Bociek
2 miesiące temu ocena: 100%  9
Po co to komu? Jaki procent mieszkańców czyta dziś książki przy ta dostępnym internecie? Są inne potrzeby w tej Gminie. Drogi i jeszcze raz drogi!!!!!!!!!!!!!!!!! Włodarze , zejddżcie na ziemię i dotknijcie prawdziwych potrzeb nie tylko w Krobi. Wstyd za takie pomysły.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ 11111222223333344444
2 miesiące temu ocena: 100%  8
Lepiej niech się zajmą tą naszą młodzieżą ci Krobscy włodarze a nie na fejsie piszą że młodzi jakieś burdy robią w parku to niech tym młodym mieszkańcą zaoferują jakieś miejsce w Krobi by mogli się spotykać po pracy czy innej szkole problem sam by się rozwiązał
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ bolo
2 miesiące temu ocena: 100%  7
to pewnie żart z 1 kwietnia Ale na progu zimy Niemożliwe
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Tomek
2 miesiące temu ocena: 100%  6
Ja jestem ciekawy kto to wymyślił
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ dddd
2 miesiące temu ocena: 92%  5
Warto dołożyć kolejne miliony bo w Krobi mieszkańcom brakuje tylko i wyłącznie nowego budynku biblioteki. Naprawdę wszyscy chodzą i martwią się, że ksiązki się już nie mieszczą, kolejki takie że nie ma jak wypożyczyć książek. Największe zmartwienie warte jest wyłożenia 5mln zł. To grosze w stosunku do marzeń wszystkich o nowej bibliotece. Naprawdę włądze długo musiały szukać i wreszcie znaleźli ten jeden, jedyny, ostatni mankament i niedogodność jaka istnieje na terenie gminy. Brak biblioteki :) Jaja jak berety. Jaki jest w tym haczyk? Kto na tym zarobi? a parę lat się dowiemy po co to było.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ karol
2 miesiące temu ocena: 89%  4
Kolejny budynek do utrzymania przez mieszkańców, bo jak wszyscy wiedzą gmina nie ma swoich pieniędzy, tylko ciągną od podatników. A nowych firm jak nie ma tak nie ma. Smutne to jest.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Nono
2 miesiące temu ocena: 67%  3
Smutne będzie jak powstanie kopalnia i wlasze zbuze i te pudłem krowy znikna
~ jojo
2 miesiące temu ocena: 20%  2
wrescie krobia sie rozwija jeszcze nowy stadion basen i lodowisko i wszyscy nam zazdrosza
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ mieszkaniec
2 miesiące temu ocena: 83%  1
W XXI w. gdzie mamy czytniki ebook i coraz mniej ludzi chodzi do biblioteki, budują wielki gmach na terenie boiska szkolnego, gdzie dzieci są coraz grubsze. Biblioteki mamy przy każdej szkole, po co nam publiczna? Kolejne miejsce, które generuje większe koszty. W sumie zawsze można mieszkańcom podnieś podatki a co.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji