Dwie goleady i jedna solidna wygrana

Dwie goleady i jedna solidna wygrana - Zdjęcie główne

Nawałnica bramek miała miejsce już w pierwszym meczy pomiędzy Wieczorkiem a T&T Chłodnictwem. Trafiać do siatki przeciwnika jako pierwsze zaczęło Chłodnictwo i przy stanie 2:0 rozgrywało dobre zawody, ale dwie żółte kartki i w konsekwencji czerwona dla Andrzej Worwy podcięła drużynie skrzydła.

Tak zdekompletowane T&T nie miało szans w starciu z drugą drużyną w tabeli, która po odrobieniu strat zdobywała kolejne gole. Ostatecznie Wieczorek wygrał w stosunku 9 do 3.

W drugim meczu również mieliśmy do czynienia z goleadą, gdy Pagos podejmował Cegielnię Piaski. Gole padały raz za razem zarówno w pierwszych 15 minutach meczu, jaki i w drugiej części gry. Autorami wszystkich bramek, a było ich 5 do momentu zejścia do szatni na przerwę byli zawodnicy Cegielni.

W drugiej połowie Pagos zdołał co prawda strzelić honorowego gola, ale „przypłacił” swoją zdobycz stratą 6 bramek. W końcówce meczu kilkoma dobrymi paradami popisał się stojący w bramce drużyny z Piasków Paweł Wujek. Dla Cegielni 4 razy trafił Krzysztof Leciejewski i podobnie jak Kamil Nowak z Wieczorka, który w 8 kolejce także zdobył 4 gole dla swojej drużyny obydwaj panowie plasują się na szczycie tabeli najlepszych snajperów.

Hat-trick Mateusza Stasiaka zapewnił zwycięstwo Kowalstwu Błaszczyk w meczu z Ursusem Piaski. Trzecia drużyna w tabeli prezentowała się lepiej od początku spotkania, ale w kilka minut po jego rozpoczęciu na skutek poważnej kontuzji straciła swojego bramkarz Przemysława Walkiewicza, którzy zderzył się z jednym z zawodników Wieczorka. Chwilowo oszołomione brakiem swojego podstawowego goalkeepera Kowalstwo nie poddało się i zdobyło gola.

W drugiej połowie padły jeszcze dwie bramki dla Błaszczyków i przy wyniku 3:0 jedyne trafienie dla Ursusa zanotował Jakub Radoła. Podobnie jak w pierwszym meczu T&T także Ursus nie dotrwał do końca spotkania w pełnym składzie, po m.in. czerwonej kartce dla Jakuba Chmielarczyka.

Sytuacja w tabeli PLH po tej kolejce nie uległa żadnym zmianom.